OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 2022.07.31.

 1. Zbliża się miesiąc sierpień. Ma on dla nas szczególne znaczenie tak w płaszczyźnie religijnej jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron kraju zdążają ku Jasnej Górze tysiące Pielgrzymów. Cała Polska łączy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Niech bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich Świąt Maryjnych umocni naszą wiarę i da nam ducha wytrwania w dobrym.
 2. W poniedziałek 1 sierpnia będziemy obchodzić 78 Rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego. Zapraszam do wspólnej modlitwy na Mszę św. w intencji Ojczyzny
  i za poległych w obronie Ojczyzny. Msza św. o godz. 18:00 sprawowana będzie
  w intencji o pokój na świecie i w naszej Ojczyźnie. Serdecznie zapraszam.
 3. Sierpień jest dla nas miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę
  i odwagę przeciwstawić się wszelkiemu złu jakie nam zagraża, które chce nas oderwać od Boga. Niech ta ofiara ludzi wierzących w Polsce, przyczyni się do obrony i ocalenia naszego Narodu. Zachęcam do podjęcia abstynencji w miesiącu sierpniu czy na dłużej
  i proszę, aby wpisać się do Parafialnej Księgi Trzeźwości. Można to uczynić osobiście
  w zakrystii lub złożyć taką deklarację w kopercie na tacę. Deklaracje dostępne są na stoliku przy wejściu do kościoła i w zakrystii.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 5. We czwartek – Godzina Święta – Adoracja Najświętszego Sakramentu
  od godz. 17:00 – 18:00.
 6. W piątek okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem od godz. 17:00 – 18:00.
  O godz. 18:00 Msza św. i Nabożeństwo Pierwszego Piątku.
 7. W sobotę Nabożeństwo Pierwszej Soboty o godz. 17:30. Będziemy rozważać Tajemnice Różańca świętego, odmówimy litanię do Niepokalanego Serca Maryi a następnie Msza św.
 8. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych po godz. 8:00.
 9. We wtorek 2 sierpnia Matki Bożej Anielskiej – odpust w Rozwadowie u Ojców Kapucynów. W tym dniu istnieje możliwość zyskania odpustu „Porcjunkuli”.
  Konieczne warunki, aby uzyskać ten odpust to: wyzbycie się jakiegokolwiek przywiązania się do grzechu, spowiedź i Komunia św. oraz nawiedzenie kościoła
  i Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca św.
 10. Najbliższa niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Różańcowych.
 11. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Sumie czynna jest biblioteka, zachęcamy do korzystania z naszej biblioteki.
 12. W poniedziałek przypada wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego.
 13. We czwartek przypada wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, k.
 14. W sobotę 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w tym dniu będą sprawowane w następującym porządku: 7:30, Chyły – 9:00, i wieczorem o godz. 18:00.
 15. Dziś piąta niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszamy mężczyzn do modlitwy różańcowej.
 16. W sobotę 6 sierpnia zapraszamy na Męski Różaniec. Spotykamy się o godz. 16:15
  w parafii Opatrzności Bożej i będziemy pielgrzymować do parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Rozwadowie.
 17. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Nowak Robert, Wiśniowski Zofia i Piotr, Ździarska Bożena, Głosowicz Elżbieta i Marek, Dudek, Furman Wanda, Sudoł Paweł, Wicherska Anna, Wierzbowska Czesława.
 18. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulic: Górka, Kwiatowa, Koniecpolskiego, Łąkowa. Do posprzątania kościoła proszę na godz. 8:30, po Mszy św. porannej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.