OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 2022.06.19.

 1. W czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Ta Uroczystość rozciąga się na kolejne dni i przez Oktawę gromadzimy się w Świątyni, aby oddawać cześć, uwielbienie i dziękować Jezusowi, Który jest obecny w Eucharystii. Codziennie do czwartku odprawiana jest Msza św. wotywna o Najświętszej Eucharystii, a po Mszy św.
  w procesji wokół kościoła idziemy wraz z Jezusem wielbiąc i wysławiając Boga, Który jest z nami i dla nas. Zapraszamy codziennie do wspólnej modlitwy i oddawania czci Jezusowi, naszemu Panu. Zapraszamy każdego kto tylko może przyjść, zapraszamy ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia dzwonkami w czasie procesji. Dzisiaj procesja będzie po Mszy św. o godz. 12:00.
 2. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim gościom i parafianom za wspólną modlitwę,
  udział w Procesji Bożego Ciała, za wspólne wyznanie wiary i uwielbienie Jezusa,
  Który jest obecny w Eucharystii pod postaciami chleba i wina.
 3. Bóg zapłać za przygotowanie ołtarzy, udekorowanie ołtarzy.
  Bóg zapłać za przygotowanie procesji, wzięcie baldachimu, feretronów, chorągwi.
  Bóg zapłać pocztom sztandarowym Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ i Rycerzy Kolumba. Bóg zapłać lektorom, ministrantom i scholii.
  Bóg zapłać dziewczynkom sypiącym kwiaty Jezusowi i chłopcom za dzwonienie dzwonkami.
 4. W najbliższy czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. W tym dniu zapraszamy rodziców ze swoimi dziećmi, aby od Jezusa obecnego w Eucharystii otrzymały błogosławieństwo. Pan Jezus mówi: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie.”
  Po procesji będzie błogosławieństwo dzieci.
 5. W tym dniu na zakończenie Oktawy Bożego Ciała odbywa się poświęcenie ziół,
  wieńców i kwiatów.
 6. W najbliższym tygodniu będziemy przeżywać Zakończenie Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego. Od poniedziałku do niedzieli, w każdym dniu odbywać się będą spotkania modlitewne, Adoracje Najświętszego Sakramentu w różnych miejscach diecezji i różnych grup. Program znajduje się w gablocie i na stronie parafialnej.
 7. W czwartek 23 czerwca we wszystkich parafiach diecezji będzie trwała całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu jako przebłaganie za grzechy przeciwko Eucharystii. Adoracja rozpocznie się po rannej Mszy św. i trwać będzie do Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do Adoracji Pana Jezusa przez cały dzień do kościoła dolnego.
 8. W piątek 24 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  Dla naszej wspólnoty parafialnej jest to Uroczystość Odpustowa. Zapraszamy wszystkich parafian i gości do wspólnej modlitwy i oddania czci Najświętszemu sercu Jezusowemu. W tym znaku Serca Bożego – Jezus jest dla nas źródłem Nieskończonej Miłości Bożej. Msze św. w tym dniu będą w następującym porządku: pierwsza Msza św. o godz. 7:30, na Chyłach o godz. 9:00 i wieczorem o godz. 18:00 uroczysta Msza święta odpustowa z procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.
 9. W piątek 24 czerwca przypada też zakończenie roku szkolnego.
  Zapraszamy dyrekcję, nauczycieli, wychowawców, dzieci i młodzież na Mszę św.
  o godz. 9:00 do naszej Świątyni, aby podziękować Bogu za przeżyty rok szkolny
  i prosić o błogosławieństwo Boże na czas wakacji.
  Codziennie, przed poranną i wieczorną Mszą św. (od 6.30-7.00 i 17.30-18.00)
  istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, do czego zachęcamy szczególnie młodzież i dzieci, aby w jedności z Panem Jezusem zakończyć rok szkolny i udać się na czas wakacyjnego odpoczynku.
 10. Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela przypada 23 czerwca we czwartek,
  ze względu na Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, która w tym roku przypadła 24 czerwca.
 11. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Seca Najświętszej Maryi Panny.
  Msze św. w tym dniu będą w następującym porządku: rano Msza św. w kościele dolnym o godz. 7:30, w kaplicy na Chyłach o 9:00 i wieczorem o godz. 18:00.
 12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Warchoł Paweł, Turek Róża, Bera Krystyna, Kuziora Dariusz, Kociołek Władysław, Kaznowski Eugeniusz, Grzyb Halina i Janusz, Bednarz Joanna, Pawleniak Dorota i Jan.
 13. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ul. Energetyków: blok nr 19
  i 21. Do sprzątania kościoła w sobotę prosimy na godz. 8:30.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.