OGŁOSZENIA PARAFIALNE

X NIEDZIELA ZWYKŁA 06.06.2021.

 1. W czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Ta Uroczystość rozciąga się na kolejne dni i przez Oktawę gromadzimy się w Świątyni, aby oddawać cześć , uwielbienie i dziękować Jezusowi, Który jest obecny w Eucharystii dla nas. Codziennie do czwartku odprawiana jest Msza św. wotywna o Najświętszej Eucharystii, a po Mszy św.
  w procesji wokół kościoła idziemy wraz z Jezusem wielbiąc i wysławiając Boga, Który jest z nami i dla nas. Zapraszamy codziennie do wspólnej modlitwy i oddawania czci Jezusowi, naszemu Panu. Zapraszamy każdego kto tylko może przyjść, zapraszamy ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia dzwonkami podczas procesji. Dzisiaj procesja po Mszy św. o godz. 12:00.
 2. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom i gościom za wspólną modlitwę , udział
  w procesji Bożego Ciała i uwielbienie Pana Jezusa, który jest obecny w Eucharystii pod postaciami chleba i wina.
 3. Bóg zapłać za przygotowanie ołtarzy, udekorowanie ołtarzy i za przygotowanie procesji, za wzięcie baldachimu, feretronów, chorągwi. Bóg zapłać ministrantom, scholi. Serdeczne Bóg zapłać dziewczynkom za sypanie kwiatów i chłopcom za dzwonienie dzwonkami podczas procesji.
 4. W najbliższy czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. W tym dniu zapraszamy rodziców ze swoimi dziećmi, aby od Jezusa obecnego w Eucharystii otrzymały błogosławieństwo. Pan Jezus mówi: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie.”
  Po procesji odbywa się błogosławieństwo dzieci.
 5. W tym dniu na zakończenie Oktawy Bożego Ciała odbywa się poświęcenie ziół, wieńców i kwiatów.
 6. W piątek 11 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Dla naszej wspólnoty parafialnej jest to Uroczystość Odpustowa. Zapraszamy wszystkich parafian i gości do wspólnej modlitwy i oddania czci Sercu Jezusowemu. W tym znaku Serca Bożego – Jezus jest dla nas źródłem Nieskończonej Miłości Bożej. Msze św. w tym dniu będą w następującym porządku: pierwsza Msza św. o godz. 7:30, na Chyłach o godz. 9:00 i wieczorem o godz. 18:00 uroczysta Msza św. odpustowa z procesją wokół kościoła.
 7. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 8. Dziś w pierwszą niedzielę czerwca przeżywamy Święto Dziękczynienia. Podziękujmy Bogu za wszelkie dary, za wszystko czym Bóg obdarza nas samych nasze rodziny, parafię , Ojczyznę. Po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
 9. Jeżeli osoby, które odwiedzaliśmy z racji pierwszych piątków miesiąca, chcą, aby po tej przerwie odwiedzał ich kapłan z Panem Jezusem, to prosimy o zgłoszenie w zakrystii. Odwiedzimy te osoby w pierwszy piątek lipca.
 10. Przypominamy, że w kościele dolnym na Sumie mogą uczestniczyć we Mszy św. osoby starsze, które nie mogą chodzić po schodach. Nagłośnienie podłączone jest z górnego kościoła i kapłan przychodzi udzielić Komunii św.
 11. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej gościmy Ks. Prałata Józefa Szczepańskiego, Ekonoma Diecezji Sandomierskiej i Kapelana Rycerzy Kolumba, który wygłosił do nas Słowo Boże i przybliżył nam działalność Wspólnoty Rycerzy Kolumba. Gościmy też Rycerzy Kolumba ze Stalowej Woli.
 12. Rozpoczęły się prace przy remoncie Centralnego Ogrzewania na plebanii. Prace są już zaawansowane. Przewiduję zakończenie prac na połowę czerwca. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na prace przy parafii. W miesiącu maju złożyliście na prace przy parafii 5035 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 13. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Makowej i Spokojnej za ofiarę 400 zł na prace przy parafii.
 14. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej na Sali teatralnej.
 15. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy we wtorek na Mszę św. i procesję, a potem na spotkanie.
 16. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Dul Jolanta, Świegoda Ewa, Rokosz Piotr, Gajewski Antoni, Pydo Wanda, Pokój Barbara, Kowal Barbara, Mikula Andrzej, Tarnawska Maria, Sznajder Halina, Nosek Elżbieta, Sudoł Irena.
 17. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Dąbka blok nr 10.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.