OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 2021.05.30.

 1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Uwielbiajmy, wysławiajmy Trójjedynego Boga, w Którego życie zostaliśmy włączeni w chwili chrztu świętego. Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 2. W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Różańcowych.
 3. W przyszłą niedzielę, pierwszą niedzielę miesiąca czerwca będziemy przeżywać Dzień Dziękczynienia. W tym dniu odbywa się zbiórka do puszek na Świątynię opatrzności Bożej.
 4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Niech nie zabraknie nas na Mszy św. i uroczystej procesji do czterech ołtarzy. W tym dniu udział we Mszy św. i procesji Eucharystycznej niech będzie naszym wyznaniem wiary i miłości do Jezusa obecnego w Eucharystii, ale też przeproszeniem i wynagrodzeniem za brak szacunku wobec Jezusa – Boga żywego i Prawdziwego obecnego w Eucharystii. Msze św. w tym dniu będą w następującym porządku: 7:30, Chyły – 9:00, 10:30, 18:00.
  Po Mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła.
  Na zakończenie procesji odśpiewamy uroczyste „Te Deum” i udzielimy błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata.
 5. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na placu kościelnym. Już w środę po południu trzeba zestawić gotowe elementy ołtarzy, a w czwartek rano udekorować kwiatami i postawić świece. Prosimy też, aby na czas procesji samochody postawić na przyległych ulicach lub przyjść pieszo na tę Mszę św. Prosimy też o przygotowanie procesji: baldachim, feretrony, chorągwie. Bardzo prosimy o zaangażowanie wszystkich parafian, aby uświetnić tę wielką Uroczystość. Zapraszamy ministrantów, lektorów, scholę. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia dzwonkami.
 6. O przygotowanie ołtarzy w tym roku prosimy rodziny:

Pierwszy ołtarz – ulica Makowa i Spokojna.

Drugi ołtarz      –  ulica Parkingowa – blok i domki.

Trzeci ołtarz  –     Chyły

Czwarty ołtarz – ulica St. Koper – bloki 3 i 5.

 1. Od Bożego Ciała do przyszłego czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. Jest to jedno wielkie Święto Eucharystii trwające osiem dni. Codziennie Msza św. o godz. 18:00
  i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy przez całą Oktawę do tej wielkiej modlitwy uwielbienia naszego Boga i wynagradzania za grzechy. Zapraszamy codziennie dziewczynki, chłopców, ministrantów i wszystkich chętnych. Pan Jezus mówi:”P0zwólcie dzieciom przychodzić do mnie.” Przyprowadźmy dzieci i oddajmy je w opiekę Jezusowi.
 2. W poniedziałek ostatni dzień maja, przypada Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ostatni dzień nabożeństw majowych.
 3. Od wtorku pierwszego czerwca po Mszy św. oddajemy cześć Sercu Jezusowemu uczestnicząc w Nabożeństwie czerwcowym.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 5. W czwartek Godzina Święta – Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 – 18:00.
 6. W piątek o godz. 18:00 nabożeństwo pierwszego piątku.
 7. W sobotę o godz. 18:00 nabożeństwo pierwszej soboty.
 8. Codziennie pół godziny przed Mszą św. okazja do spowiedzi. W piątek spowiedź od 17:00 – 18:00.
 9. W piątek po Mszy św. spotkanie Arcybractwa NSPJ.
 10. We wtorek, po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 11. W przyszłą niedzielę przyjedzie do naszej wspólnoty parafialnej Ks. Prałat Józef Szczepański – Kapelan Rycerzy Kolumba. Wygłosi Słowo Boże i zachęci Mężczyzn do wstąpienia do Wspólnoty Rycerzy Kolumba. Będą też obecni Rycerze Kolumba ze Stalowej Woli, abyśmy się mogli zapoznać z tą Wspólnotą.
 12. Piątego czerwca w pierwszą sobotę miesiąca będzie miał miejsce męski Różaniec
  w Stalowej Woli. Rozpocznie się o godz. 16:15 w parafii Trójcy Przenajświętszej. Zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn pragnących złożyć świadectwo swej wiary
  i wynagrodzić zniewagi zadane Niepokalanemu Sercu Maryi.
 13. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Pająk Bogusława, Maksim Teresa, Słonina Władysław, Wnuk Maria.
 14. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy: Akacjowa i Malinowa.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.