OGŁOSZENIA PARAFIALNE

X NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 2024.06.09.

 1. W piątek przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i zarazem nasz Odpust parafialny. Był to szczególny dzień, aby zobaczyć jak bardzo Bóg umiłował każdego z nas i zawierzyć siebie, rodziny i całą wspólnotę parafialną Sercu Jezusowemu.
 2. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w tej uroczystości. Bóg zapłać Arcybractwu Serca Jezusowego za oprawę Mszy św. Pani Teresie Bóg zapłać za piękną dekorację na naszą Uroczystość. Arcybractwu Straży Honorowej i Rycerzom Kolumba Bóg zapłać za uczestnictwo wraz z pocztami sztandarowymi.
 3. Bóg zapłać Scholi, naszemu Organiście, ministrantom, lektorom, niosącym feretrony, chorągwie.
 4. W sobotę 15 czerwca udajemy się z Pielgrzymką do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli do Strachociny. Są jeszcze wolne miejsca, można się zapisać w zakrystii. /dzisiaj i jutro/
 5. We wtorek przypada wspomnienie Św. Barnaby, Ap.
 6. We czwartek przypada wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, k.,Dk.
 7. W piątek przypada wspomnienie Bł. Michała Kozala, b.m.
 8. Msza św. w intencji Rodzin z ulicy Malinowej i Sosnowej zostanie odprawiona 1 lipca
  o godz. 18:00. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby kościoła – 200zł.
 9. W piątek 14 czerwca przybędzie do naszej parafii Ks. bp Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz, aby udzielić Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa we Mszy św. pod przewodnictwem Ks. biskupa o godz. 16:00.
 10. Proszę o posprzątanie kościoła Rodziców młodzieży, która przyjmie Sakrament Bierzmowania. Do sprzątania kościoła i placu wokół kościoła zapraszam w środę na godz. 9:00.
 11. We wtorek, środę i czwartek o godz. 16:00 odbędą się spotkania dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 12. We czwartek od godz. 17:00 – 18:00 zapraszamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty kandydatów do bierzmowania, świadków, rodziców i bliskich.
 13. W środę 12 czerwca przypada 25 rocznica wizyty apostolskiej Św. Jana Pawła II w Sandomierzu. Święty Jan Paweł przybył jako Pielgrzym do Sandomierza w 1999r.
 14. We czwartek 13 czerwca przypada rocznica nominacji ks. Krzysztofa Nitkiewicza  na Biskupa sandomierskiego w 2009r.
 15. W miesiącu czerwcu zapraszamy codziennie na Mszę św. wieczorną i na nabożeństwo czerwcowe.
 16. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Marczak Magdalena, Łapińska Kazimiera, Dul Andrzej, Szurek Agnieszka, Dyjach Zenona, Francuzik Teresa, Herdzik Klaudia, Majkut Zofia, Wdowiak Wanda.

Spotkanie Rodzin

Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz zaprasza wszystkich na 15 czerwca do Sandomierza na Diecezjalne Spotkanie Rodzin, w czasie którego będziemy dziękować Panu Bogu za każde małżeństwo i rodzinę naszej diecezji oraz uczcimy 25. rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II do Sandomierza. O godzinie 11.00 wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny spod figury św. Jana Pawła II na Błoniach Sandomierskich. Na placu przy Katolickich Szkołach im. św. Jadwigi Królowej o godzinie 12.00 będzie miała miejsce uroczysta Msza Święta, po niej wręczenie pamiątkowych błogosławieństw dla małżonków jubilatów, koncert papieski,  a następnie piknik rodzinny z wieloma atrakcjami dla dzieci, jak np. park dmuchańców, poczęstunek (bigos, kiełbaski z grilla).

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.