OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B” 2024.02.25.

 1. Przeżywamy w Kościele Wielki Post. Istotą Wielkiego Postu jest nawrócenie, powrót człowieka do Miłosiernego Boga. Naszemu nawróceniu służą: modlitwa, post, jałmużna. Skorzystajmy w tym czasie z Nabożeństwa Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali
  i Rekolekcji Wielkopostnych. Rekolekcje będziemy przeżywać od 15 – 17 marca. Módlmy się, aby wszyscy skorzystali z tego czasu łaski.
 2. Najbliższa niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Różańcowych.
 3. W przyszłą niedzielę na godz. 10:00 wspólnota Żywego Różańca zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji dzieci i wnuków. Modlimy się, aby dzieci i wnuki zachowały w swych sercach wiarę i miłość do Boga i wiernie trwały w Kościele Chrystusowym.
 4. We czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30 – 18:00.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.
 6. W piątek od godz. 17:00 okazja do spowiedzi. O godz. 17:30 – Droga Krzyżowa, następnie Msza święta i nabożeństwo Pierwszego Piątku.
 7. W piątek na godz. 17:30 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 8. Jak w każdy pierwszy piątek miesiąca, po nabożeństwie odbędzie się spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Jezusa.
 9. W piątek odwiedzimy osoby starsze i chorych z racji Pierwszego Piątku.
 10. W sobotę o godz. 17:30 Nabożeństwo Pierwszej Soboty – rozważamy Tajemnice Różańca świętego i Msza św. wynagradzająca ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
 11. Piętnastego marca odbędzie się coroczna Droga Krzyżowa dla mężczyzn do Sanktuarium Świętego Józefa w Nisku. Rozpocznie się w parafii św. Jana Pawła Mszą świętą o godz. 18:00. Po Mszy św. wyruszamy na Drogę Krzyżową trasą przez las. Zapraszamy mężczyzn  do wspólnej modlitwy.
 12. Od 24 lutego rozpoczęły się w parafii św. Floriana w Stalowej Woli Dekanalne Katechezy dla tych, którzy wrócili z zagranicy i tych, którzy nie mieli katechez w szkole średniej. Katechezy odbywają się w salce parafialnej przy kościele „Źródło Miłosierdzia” w co drugą sobotę miesiąca o godz. 10:00. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w swojej parafii w zakrystii lub kancelarii.
 13. W sobotę 2 marca odbędzie się Męski Różaniec ulicami naszego miasta. Spotykamy się w parafii Trójcy Przenajświętszej i ruszamy do parafii św. Jana Pawła. Zapraszamy mężczyzn, którzy pragną złożyć świadectwo wiary i realizować orędzie fatimskie.
 14. Po raz kolejny będzie zbierana makulatura na studnie w Afryce na misjach. Kontener na makulaturę będzie ustawiony od poniedziałku przy Bazylice.
 15. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Gortych Elżbieta, Mazurkiewicz Grzegorz.
 16. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Słonecznej.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.