OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B” 2024.02.18.

 1. W Środę Popielcową wkroczyliśmy w liturgiczny okres Wielkiego Postu.
  Bóg pragnie w Wielkim Poście otworzyć upusty Swego Miłosierdzia dla wszystkich ludzi. Prosi więc, abyśmy powrócili do Niego całym swym sercem.
  Niech czas, który nastał będzie okazją do wynagrodzenia Bogu za grzechy nasze i całego świata. Naszą modlitwą wypraszajmy u Boga łaskę nawrócenia dla tych, którzy tej łaski potrzebują, a Boży pokój niech napełnia serca nasze i wszystkich ludzi.
  Niech ten czas będzie rozpamiętywaniem Męki Chrystusa i powrotu nas wszystkich do Miłości Bożej.
 2. Czas Wielkiego Postu kieruje nasze oczy w stronę Krzyża. To stosowny czas aby ten znak wiary i miłości znalazł należne miejsce w naszym domu, miejscu pracy
  i odpoczynku.
 3. Pamiętajmy w okresie Wielkiego Postu o nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa odprawiana jest w naszej Świątyni w piątki po rannej Mszy św.
  i wieczorem o godz. 17:30. W kaplicy na Chyłach Droga Krzyżowa odprawiana jest
  o godz. 17:00. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiane jest w niedziele o godz. 17:00.
 4. W każdy czwartek Wielkiego Postu od godz. 17:30 – 18:00 odbywa się Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do trwania przy Jezusie obecnym w Najświętszym Sakramencie. Jest to czas uwielbienia Jezusa i prośby o świętość kapłanów i wypraszanie nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.
 5. W zakrystii są do nabycia Baranki Caritasu na stół wielkanocny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc potrzebującym dzieciom. Sugerowana cena za baranka
  to 8 zł.
 6. W najbliższą niedzielę 25 lutego, zapraszamy na Mszę świętą  o godz. 12:00 dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. i ich rodziców.
  Po Mszy świętej odbędzie się spotkanie.
 7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Tokarczyk Lucyna, Walec Emil, Jabłonka Krystyna, Szkutnik Zyta, Pulsakowska Henryka, Kawalec Danuta i Krzysztof, Świostek Kazimiera i Marian, Skromak Elżbieta i Piotr, Kostur Grażyna, Niemiec Bożena i Janusz.
 8. W sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Sosnowej i Sopockiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.