OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 2021.02.14.

 1. W tym tygodniu rozpoczyna się Wielki Post. Czas Wielkiego Postu rozpoczniemy 17 lutego w Środę Popielcową obrzędem posypania głów popiołem. Wielki Post to czas nawrócenia i przemiany naszych serc. Na znak nawrócenia i pokuty przyjmujemy popiół na nasze głowy. Jest to znak naszej pokory, bo jesteśmy słabi i grzeszni, a Chrystus swoją mocą, ten ludzki proch wynosi do godności Dzieci Bożych. Chcemy przez pokutę wrócić do naszego Boga, bo tylko dzięki Niemu stajemy się święci.
 2. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 7:30
  i 18:00. W kaplicy na Chyłach o godz. 9:00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Caritas.
 3. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki po rannej Mszy św. i wieczorem o godz.17:30, po nabożeństwie Msza św. W kaplicy na Chyłach Droga Krzyżowa o godz. 17:30 i po niej Msza św.
 4. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym o godz. 17:30. Po nabożeństwie Msza św. wieczorna.
 5. Od Środy Popielcowej do niedzieli przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 6. Czas Wielkiego Postu to czas szczególnej modlitwy, umartwienia, wyrzeczenia.
  Jedną z form wielkopostnych umartwień i wyrzeczeń jest post. W naszej parafii kolejny już raz chcemy podjąć trud postu o chlebie i wodzie w określonym dniu jako wynagrodzenie za grzechy i uproszenie potrzebnych łask dla siebie, rodziny, parafii
  i Ojczyzny. W tym roku taką intencją szczególną jest prośba o oddalenie epidemii.
  Od Środy Popielcowej po Mszach św. można wziąć obrazek z datą podjęcia postu. Forma tego postu skierowana jest do osób dorosłych.
 7. Od dzisiejszej niedzieli 14 lutego do soboty 20 lutego trwa Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Podejmijmy modlitwę w tej intencji i może postanowienie abstynencji na czas Wielkiego Postu.
 8. Przeżywamy obecnie rok poświęcony Św. Józefowi. Każdego dziewiętnastego dnia miesiąca nasze modlitwy będziemy zanosić do Boga przez wstawiennictwo Św. Józefa. Dlatego w piątek 19 lutego będzie odprawiona Msza św. wotywna do Św. Józefa
  i Nowenna.
 9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Hajnosz Maria, Stachera Małgorzata i Andrzej, Jarosz Janina i Józef, Gankowska Bożena, Partyka Franciszek.
 10. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy: Słoneczna i Sosnowa.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.