OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 2023.09.24.

 1. W niedzielę 1 października rozpocznie się miesiąc modlitwy różańcowej.
  Zachęcamy do uczestnictwa w Nabożeństwie Różańcowym całe rodziny i każdego kto tylko może. Maryja prosi w Fatimie: „Odmawiajcie Różaniec.” Spełnijmy prośbę naszej Matki i Królowej Różańca świętego. Otoczmy modlitwą różańcową nasze rodziny, parafię, Ojczyznę i cały Kościół. Na paciorkach Różańca wypraszajmy pokój dla całego świata i nawrócenie dla grzeszników.
 2. Nabożeństwo Różańcowe w kościele parafialnym będzie odprawiane codziennie o godz. 17:30, a po nim Msza św. wieczorna.
 3. W kaplicy na Chyłach Nabożeństwo Różańcowe odprawiane będzie o godz. 17:00,
  a po nim Msza św.
 4. Za dwa tygodnie 8 października będziemy obchodzić w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Różańcowej i Jubileusz kaplicy na Chyłach. Matka Boża Różańcowa jest Patronką naszej wspólnoty parafialnej i kaplicy na Chyłach. Jest to nasz przywilej ale też i zobowiązanie do szczególnej modlitwy na Różańcu. Ta nasza Uroczystość jest przeniesiona z soboty na niedzielę, aby umożliwić wszystkim parafianom i gościom  udział w tej Uroczystości.
 5. W środę przypada wspomnienie św. Wincentego a Paulo, k.
 6. We czwartek przypada wspomnienie Św. Wacława, m.
 7. W piątek przypada Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 8. W sobotę przypada wspomnienie Św. Hieronima, k. i dK.
 9. W przyszłą niedzielę Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do modlitwy różańcowej
  w intencji dzieci i wnuków o godz. 10:00.
 10. W sobotę 7 października odbędzie się Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Włostowa
  – miejsca związanego z życiem bł. Wincentego Kadłubka. Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce, zapisy w zakrystii. Szczegółowy plan Pielgrzymki znajduje się w gablocie.
 11. W najbliższą niedzielę 1 października zapraszamy na Mszę św. o godz. 12:00 kandydatów przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania z klas: VI, VII i VIII i ich rodziców. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie.
 12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Bis Helena i Jan, Kufel Maria i Agnieszka, Lach Krystyna i Natalia.
 13. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ul. Wańkowicza numery od 31 – 60.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.