OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA PALMOWA 2023.04.02.

 1. Przeżywamy dziś w liturgii Kościoła radosne chwile uroczystego wjazdu Pana Jezusa
  do Jerozolimy. Wiedział jednak Zbawiciel, że ten wiwatujący tłum, już wkrótce będzie wołał „ukrzyżuj”. Miłość ku nam każe Mu iść dalej, aby dokonać naszego odkupienia.
  A jaka jest nasza droga, moja droga. Jaka ona była w czasie Wielkiego Postu?
  Czy na tej drodze spotkałem Chrystusa dźwigającego krzyż? Czy spotkałem się
  z Chrystusem w Sakramencie Pokuty? Na pamiątkę Wjazdu Pana Jezusa
  do Jerozolimy, dzisiaj podczas każdej Mszy św. święcimy Palmy.
 2. Od Niedzieli Palmowej zaczyna się Wielki Tydzień, w którym towarzyszymy Panu Jezusowi w Jego Zbawczych dziełach, których dokonał dla naszego Zbawienia.
  Na ten czas Wielkiego Tygodnia błogosławimy Wam wszystkim i życzymy,
  aby rozważanie Męki i Śmierci Pana Jezusa wydały błogosławione owoce w życiu każdego z nas. Abyśmy poznali Miłość Boga do każdego człowieka i umiłowali Boga nade wszystko.
 3. WIELKI CZWARTEK. Wieczorem rozpoczynamy celebrację Triduum Paschalnego. Rozpoczyna je Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – o godz. 18:00. Jest to Pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Rozważamy Przykazanie Miłości bliźniego, której wzór daje nam sam Chrystus. Po Mszy św. przenosimy Najświętszy Sakrament do Ciemnicy – kaplicy Adoracji. Podczas Adoracji, która będzie trwała do godz. 22:00 wyrażamy Panu Jezusowi naszą wdzięczność za to, że pozostał z nami w Eucharystii.
  To także nasze modlitewne czuwanie z Chrystusem przeżywającym trwogę w Ogrojcu, zdradzieckie pojmanie Jezusa i pierwsze przesłuchanie.
 4. WIELKI PIĄTEK. Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Jezusa. Chrześcijanie starają się skupić na Ukrzyżowanym Jezusie i rozważać Jego Miłość. Tego dnia nie sprawujemy Mszy Świętej. Przez cały dzień od godz. 8:00 trwa Adoracja Pana Jezusa
  w Ciemnicy.
  – O godz. 17:30 przejdziemy za Panem Jezusem Drogę Krzyżową. Po Drodze Krzyżowej rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku:
  – Liturgia Słowa – opis Męki Pańskiej wg św. Jana.
  – Adoracja Krzyża.
  – Komunia św.
  – Przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Grobu. Adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie trwała do godz. 23:00. Podczas Adoracji Pana Jezusa  można skorzystać z Sakramentu Pokuty.
  W tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Kto odprawia pierwsze piątki powinien przyjąć Pana Jezusa w Komunii św. i uczestniczyć w Liturgii Wielkiego Piątku.
 5. WIELKA SOBOTA. Dzień modlitwy i trwania przy Panu Jezusie w Grobie Pańskim rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa. Od godz. 8:00 – 18:00 trwa Adoracja Pana Jezusa w Grobie.
  W godzinach przedpołudniowych odbywa się święcenie pokarmów na stół wielkanocny. Poświęcenie pokarmów odbywa się w następującym porządku: Kaplica na Chyłach – godz. 9:00; w kościele poświęcenia odbywają się o godz. 10:00, 10:30, 11:00.
 6. WIGILIA PASCHALNA. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18:00. Wigilia Paschalna to celebracja Chrystusa Zmartwychwstałego, to centralny moment Triduum Paschalnego, najważniejsza celebracja w roku liturgicznym. Jest ona celebrowaniem tajemnicy Nowego Życia, które przynosi Zmartwychwstały Chrystus.
  Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18:00.
  – Liturgia Światła – poświęcenie ognia i Paschału.
  – Orędzie Wielkanocne
  – Liturgia Słowa
  – Liturgia Chrzcielna – błogosławieństwo wody i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych
  /można przynieść ze sobą świece chrzcielne/.
  – Msza św. z Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego.
 7. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Wczesnym rankiem o godz. 6:00 w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego odbędzie się uroczysta Procesja Rezurekcyjna dla wyznania naszej wiary przed światem w Zmartwychwstanie Chrystusa i w Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Po procesji uroczysta Msza św. w poranek Zmartwychwstania Jezusa. Następne Msze św. o godz.: 9:00 – Chyły, następnie 10:30, 12:00 i 18:00. W tym dniu niema Mszy św. o godz. 7:30. ?
  Proszę o przygotowanie do procesji baldachim, chorągwie, feretrony, sztandary.
 8. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY. W drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
 9. W dniu dzisiejszym odbędzie się w naszym mieście marsz w obronie świętości naszego Rodaka św. Jana Pawła. Rozpocznie się o godz. 14:00 w parafii Opatrzności Bożej
  i przemaszerujemy pod pomnik św. Jana Pawła przy Konkatedrze.
 10. Dziś w rocznicę odejścia Jana Pawła do Domu Ojca zapraszamy na Apel Jasnogórski
  o godz. 21:00 do naszej Świątyni.
 11. W poniedziałek o godz. 17:30 zapraszamy na Różaniec pod przewodnictwem Rycerzy Kolumba.
 12. We wtorek po godz. 8:00 odwiedzimy osoby starsze i chore przed Świętami,
  aby mogły przyjąć Pana Jezusa w Komunii św. Odwiedzimy te osoby,
  które odwiedzamy w pierwsze piątki i te, które zostały zgłoszone na odwiedziny
  przed Świętami. Prosimy jeszcze dziś zgłaszać w zakrystii takie osoby.
 13. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać w poniedziałek, wtorek i środę przed Mszą św. rano i wieczorem.
 14. Kancelaria parafialna czynna do środy.
 15. W zakrystii są jeszcze do nabycia Baranki Caritasu.
 16. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: Pacholik Zofia – 50, Głosowicz Jolanta – 100, Z Róży M.B.Różańcowej -210, bezimiennie – 200.
 17. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Lasota Dorota, Laba Dariusz, Kociołek Władysław, Bera Krystyna, Brzóska Irena i Wojciech, Ostrowska Anna, Warchoł Paweł, Turek Rozalia.
 18. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Energetyków,
  blok nr 23. Proszę o pozamiatanie kościoła w sobotę po zakończeniu Liturgii Wielkiej Soboty.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.