OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 2022.10.23.

 1. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej, zapraszamy codziennie do wspólnego odmawiania Różańca. Maryja prosi: „Odmawiajcie Różaniec.”
  Módlmy się z Różańcem w dłoni, przeniknięci wiarą w przemożne orędownictwo Królowej Różańca Świętego, danej naszemu narodowi „ku pomocy i obronie.”
 2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Polecajmy w naszych modlitwach Misjonarki
  i Misjonarzy. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje.
 3. W przyszłą, ostatnią niedzielę października obchodzimy Uroczystość Poświęcenia naszej Świątyni.
 4. Zbliża się miesiąc listopad. Czas pamięci i szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych, za dusze w czyśćcu cierpiące. Już dziś pomyślmy, aby zadbać o groby naszych bliskich, ale przede wszystkim, by pomóc naszym zmarłym w osiągnięciu nieba, by mogli przebywać w Domu Naszego Ojca. Trzeba nam spłacać dług wdzięczności
  i miłości względem nich. Możemy to uczynić ofiarując w ich intencji Mszę św., modlitwę, odpusty, dobre uczynki. Jedną z form pomocy naszym zmarłym jest modlitwa wypominkowa.
 5. Na stoliku wyłożone są kartki wypominkowe. Wypiszmy tam zmarłych, których chcemy polecać modlitwom Kościoła. Przez miesiąc listopad, codziennie będziemy się modlić za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach i w każdym dniu będziemy wyczytywać zmarłych z poszczególnych ulic. Prosimy o dopisanie na karteczce nazwę ulicy, aby wiedzieć w którym dniu będą wyczytywane karteczki ze zmarłymi z danej ulicy. Karteczki będą wyczytywane od 3 listopada. Rozpisane ulice będą podane na stronie internetowej naszej parafii.
 6. Przez miesiąc listopad będziemy się modlić za zmarłych odmawiając Różaniec lub Koronkę do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. wieczornej. PRZEZ CAŁY ROK,
  W KAŻDY DRUGI PIĄTEK MIESIĄCA BĘDZIE SPRAWOWANA MSZA ŚWIĘTA
  W INTENCJI ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH O GODZINIE 18:00.
 7. We wtorek przypada wspomnienie Św. Jana Pawła, pap.
 8. W piątek przypada Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 9. W przyszłą niedzielę 30 października odbędzie się spotkanie Rodziców i dzieci z kl. III przygotowujących się do przyjęcia Pana Jezusa po raz pierwszy w Komunii św. Spotkanie odbędzie się po Mszy św. o godz. 12:00.
 10. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Warsztaty: Modlitwy i życia.
  Jeżeli ktoś nie mógł być w poprzedni wtorek na pierwszym spotkaniu, może dołączyć jeszcze w ten wtorek.
 11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Tokarczyk Lucyna, Szkutnik Zyta, Skromak Elżbieta, Świostek Kazimiera i Marian, Kawalec Danuta
  i Krzysztof.
 12. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy: Pieńkowskiego, Słonecznej, Sosnowa do torów, Spokojna, Sopocka. Więcej rodzin ponieważ trzeba zrobić większe porządki przed Uroczystością i pograbić liście na parkingu.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.