Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Pewna stabilizacja pozwala, aby z dystansem spojrzeć na swoje życie i zastanowić się, co jest w nim istotne. Może już czas na pogłębienie duchowości przez nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które jest dopełnieniem pobożności Eucharystycznej, ale również pozwala poświęcić więcej czasu na modlitwę i medytację nad Słowem Bożym?

Jeśli jakieś okoliczności życia spowodowały, że jego sens się zatracił i brniesz w beznadziei – jest jeszcze czas, by zwrócić się do Jezusa. Zwykły wpis do Straży Honorowej NSPJ może być początkiem nawrócenia i drogi pełnej nadziei. On z otwartym i miłosiernym Sercem czeka na Ciebie.

Wystarczy wybrać jedną godzinę w ciągu dnia i bez zmian w codziennych zajęciach przeżywać ją głębiej, wychwalając Pana i wynagradzając Mu za cierpienia i zniewagi, jakich doznaje od współczesnego świata. W ten sposób, z godziny na godzinę coraz wyżej wspinać się będziesz po wąskiej i stromej ścieżce do świętości. Godzina Obecności Ci w tym pomoże.

Zaufaj więc Jezusowi i pozwól Mu się kochać! To wspaniałe przeżycie duchowe przyniesie Ci wielką radość i nadzieję, ale także pozwoli odkryć prawdziwe ideały oraz doświadczyć szczęścia.

Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w parafii Matki Bożej Różańcowej w Stalowej Woli zostało założone 30.06.2000 roku w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to wspólnota zobowiązująca się do szczególnej czci, miłości i wynagrodzenia Sercu Bożemu za grzechy swoje i całego świata. Straż Honorowa jest odpowiedzią wrażliwych serc na skargę Pana Jezusa do Apostołów: „Tak nie mogliście jednej godziny czuwać  ze Mną.”

Codziennie, każdy członek Arcybractwa ma za zadanie odprawić jedną godzinę obecności przy Sercu Bożym nie zmieniając nic w swoich zajęciach, wynagradzając Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie i ofiarować swoje codzienne życie, a nade wszystko wierną miłość. W Pierwsze Czwartki miesiąca w myśl Statutu odprawiamy Godzinę Świętą. W Pierwsze Piątki miesiąca zamawiamy Mszę św. wynagradzającą i przyjmujemy w tej intencji Komunię św. Przygotowujemy też oprawę liturgiczną Mszy św. Po Mszy św. mamy spotkanie formacyjne, które prowadzi Przewodnicząca Arcybractwa. Na spotkaniach obecny jest ks. opiekun. Wspólnota obecnie liczy 64 członków.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne, Straż Honorowa NSPJ. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.