XIX NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 2020.08.09.

  1. Trwa miesiąc sierpień. Dla wielu osób to czas wypoczynku, a dla rolników to czas wytężonej pracy. W tym czasie przeżywamy piękne Święta Maryjne. Jest to też czas wielkich rocznic patriotycznych. Te wszystkie sprawy, Ojczyznę i Kościół powierzajmy w ręce Maryi, która zawsze prowadzi nas do Boga.
  2. W poniedziałek przypada Święto św. Wawrzyńca, diak. m. We wtorek przypada wspomnienie św. Klary,dz. W piątek przypada wspomnienie św.  Maksymiliana Marii Kolbego, k. m.
  3. W sobotę 15 sierpnia przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu święcimy zboża, zioła, owoce, kwiaty podczas każdej Mszy św. Porządek Mszy św. w tym dniu jak w każdą niedzielę.
  4. Przypominamy, że w dolnym kościele mogą na Sumie /10:30/ uczestniczyć we Mszy św. osoby, które nie mogą wychodzić po schodach. Kapłan przychodzi, aby udzielić im Komunii św.
  5. Bóg zapłać rodzinom za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty: Sondej, Wędrychowska. /dwie rodziny z 38 to chyba za mało/
  6. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ul. Dąbka numery nieparzyste. W sobotę jest uroczystość dlatego proszę o posprzątanie kościoła w piątek po Mszy św. wieczornej.
  7. Bóg zapłać za ofiary dla polskich misjonarzy z racji św. Krzysztofa. Na ten cel zebraliśmy 1725 zł. Ofiary zostały przesłane do fundacji MIVA POLSKA.
  8. W piątek pan organista poinformował mnie, że nie będzie u nas grał ponieważ trafiła mu się praca bliżej domu. Szukamy nowego organisty.
  9. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas liturgii.
  10. Słowami Suplikacji uwielbiajmy Boga i prośmy o zmiłowanie dla nas i całego świata
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.