XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 2020.10.04.

 1. W przyszłą niedzielę 11 października będziemy obchodzić naszą Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy na tę uroczystość wszystkich Parafian i Gości. Uroczysta suma odpustowa o godz. 10:30. Podziękujmy Bogu za naszą Patronkę i podziękujmy Królowej Różańca Świętego za opiekę nad nami i powierzajmy się Jej dalszej opiece i wstawiennictwu. Mając tak wielką Patronkę powinniśmy Ją zawsze słuchać i Ją naśladować.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XX Dzień Papieski pod hasłem: „TOTUS TUUS”. W tym dniu odbywa się zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 3. Dziś zmiana tajemnic różańcowych.
 4. W poniedziałek przypada wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej.
  W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  W piątek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka.
 5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła rodzinom: Bajda Władysława, Koza Kazimiera, Brzezowska Anna, Korlatowicz Bożena, Laba Dariusz, Grzybowska Stanisława, Grzybowski Andrzej, Maślach Janusz, Warchoł Paweł, Kociołek Władysław, Brzóska.
 6. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ul. Energetyków, blok nr 23, 25, 27.
 7. W piątek odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania o godz. 18:30. Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii udzieli ks. bp Krzysztof Nitkiewicz 26 października o godz. 18:00.
 8. We wtorek zapraszamy na spotkanie ministrantów i lektorów na godz. 16:30.
 9. bp Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz odwołał ks. Grzegorza Polaka, wikariusza naszej parafii i skierował Go na samodzielną parafię jako Proboszcza do parafii Szwagrów. Bardzo serdecznie dziękuję ks. Grzegorzowi za posługę w naszej parafii i za piękne świadectwo kapłaństwa Chrystusowego. Najwspanialszym podziękowaniem będzie nasza modlitwa w Twojej intencji, będziemy pamiętać, aby Cię wspierać w Twojej pracy duszpasterskiej. Każdy człowiek, a jeszcze bardziej Kapłan potrzebuje wsparcia poprzez modlitwę. Niech Jezus Chrystus Najwyższy Kapłan obdarz Cię Swoją mocą i siłą do posługi pasterskiej w nowej parafii. A Matka Najświętsza, Matka Kapłanów – niech Cię otacza Swoją Macierzyńską Miłością. Szczęść Boże.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.