XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 2020.09.13.

 1. W poniedziałek 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Adorując Krzyż Chrystusa dziękujmy Bogu za Jego Miłość do każdego człowieka. Postarajmy się, aby w domu, w miejscu pracy i wypoczynku był krzyż.
  Msze św. w tym dniu będą w następującym porządku: 7:30, 9:00 – na Chyłach i wieczorem o 18:00.
 2. We wtorek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  W środę przypada wspomnienie św. Męczenników: Korneliusza, pap. I Cypriana, b.
 3. W piątek 18 września przypada Święto Św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. na godz. 18:00 dzieci i młodzież. Uczniów z kl. Pierwszej zapraszamy z tornistrami i przyborami szkolnymi – zostaną poświęcone. Będziemy się modlić i prosić św. Stanisława, aby wypraszał nam potrzebne łaski i zawsze się nami opiekował.
 4. W każdy Wielki Piątek odbywa się Adoracja Krzyża. Przy tej okazji składane ofiary przeznaczane są na Ziemię Świętą. W tym roku nie było takiej możliwości, dlatego Papież Franciszek zdecydował, że na ten cel można złożyć ofiary w dzisiejszą niedzielę. Wychodząc z kościoła można do puszek złożyć ofiarę na ten cel.
 5. Przy wejściu do kościoła, przy kamiennej kropielnicy zamontowany jest dozownik z wodą święconą. Wystarczy tylko podstawić dłoń i woda święcona znajdzie się na naszej dłoni. Używanie rzeczy poświęconych chroni nas przed złem. W tym tygodniu będą zamontowane dozowniki w pozostałych miejscach.
 6. We wtorek zakończymy malowanie kościoła dolnego. Serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc i za ofiary. W kościele dolnym warto by było zrobić piękny ołtarz z kamienia i ambonkę zamiast obecnego z płyty. Trzeba też założyć nowe żyrandole zamiast tych żarówek.
 7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Joanna Ziółkowska, Natalia Ziółkowska, Skiba, Elżbieta Nakielny.
  W  sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ul. Energetyków, blok nr 7 i 9.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.