OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 2020.11.22. UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA.

  1. Dziś w ostatnią niedzielę roku liturgicznego przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Niech Jezus Chrystus Król będzie Panem naszych serc, naszych rodzin, naszej Ojczyzny. Należąc do Chrystusowego Królestwa kierujmy się w codziennym życiu Prawem Tego Królestwa – MIŁOŚCIĄ.
  2. Dziś w Uroczystość Chrystusa Króla – Akcja Katolicka przeżywa swoje Święto Patronalne. Na Sumie członkowie Akcji Katolickiej odnowią swoje przyrzeczenia.
  3. Od soboty 21 listopada trwa Tydzień Biblijny. Weźmy do ręki Pismo święte – jest to Słowo Boga, posłuchajmy co Bóg mówi do każdego z nas.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – czas oczekiwania i przygotowania na przyjście Zbawiciela. Wykorzystajmy dobrze ten czas, aby Chrystus, Który narodził się w Betlejem – by narodził się w naszych sercach i znalazł w nich godne mieszkanie. Niech Maryja będzie dla nas wzorem oczekiwania i przygotowania naszych serc i rodzin dla Jezusa. Wraz z Maryją przygotujmy się na przyjście Boga, Który przychodzi, aby napełnić nas Miłością i Pokojem.
  5. W czasie Adwentu codziennie oprócz niedziel i uroczystości odprawiana jest Msza święta – RORATY o godz. 7:00. Zapraszamy codziennie na Roraty dzieci, młodzież, starszych, każdego kto tylko może. Roraty będą odprawiane w kościele górnym, a wieczorna Msza św. w kościele dolnym.
  6. W przyszłą niedzielę na rannej Mszy św. zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki można będzie wziąć dla rodziny codziennie w zakrystii lub w kancelarii. Prosimy, aby każda rodzina w tym roku wzięła osobiście opłatki ponieważ nie będą roznoszone. Będzie też można nabyć Świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  7. Codziennie wieczorem polecamy w modlitwie zmarłych polecanych w wypominkach, dusze w czyśćcu cierpiące. W każdy drugi piątek miesiąca w intencji zmarłych polecanych w wypominkach sprawowana jest Msza św. o godz. 18:00.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.