OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 2022.08.28.

 1. Dobiegają końca wakacje. Dzieci i młodzież przystąpią do swoich zajęć w szkołach. Podziękujmy Panu Bogu za wakacyjny czas wypoczynku i rozpocznijmy nowy rok szkolny i katechetyczny z Jezusem w sercu i Najświętszą Maryją – Wspomożycielką wiernych.
 2. Rok szkolny rozpoczniemy Mszą św. sprawowaną w intencji: dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i wychowawców we czwartek pierwszego września o godz. 8:00. Zapraszamy na Eucharystię do wspólnej modlitwy. Niech cała wspólnota naszej szkoły przyjmie Boże dary na ten czas nauki i pracy.
 3. W środę od godz. 17:00 – 18:00 będzie okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty, aby w nowy rok szkolny wejść z Jezusem w sercu.
 4. We czwartek 1 września przypada 83 Rocznica wybuchu II wojny światowej, napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę. Otoczmy modlitwą naszą Ojczyznę, poległych
  w obronie naszej Ojczyzny. Prośmy Pana Boga o pokój dla świata i naszej Ojczyzny.
 5. Najbliższa niedziela to pierwsza niedziela miesiąca – zmiana Tajemnic Różańcowych.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. We czwartek Godzina Święta – Adoracja Najświętszego Sakramentu
  od godz. 17:00 – 18:00.
 8. W piątek od godz. 17:00 – 18:00 okazja do spowiedzi z racji Pierwszego Piątku.
  O godz. 18:00 Msza św. i nabożeństwo Pierwszego Piątku.
 9. W piątek zapraszamy młodzież z kl. VI, VII i VIII na Mszę św. o godz. 18:00
  i na comiesięczne spotkanie w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 10. W piątek po godz. 8:00 odwiedzimy chorych i starszych z racji Pierwszego Piątku.
 11. W sobotę o godz. 17:30 rozpocznie się Nabożeństwo Pierwszej Soboty.
  Rozważanie Tajemnic Różańca świętego i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Pannie.
 12. W czerwcu zakończył się Synod Diecezji Sandomierskiej pod hasłem: „Aby nieść Światło Ewangelii.” Owocem Synodu są Statuty Trzeciego Synodu Diecezji Sandomierskiej. Statuty Synodu są Partykularnym Prawem Kościoła w Diecezji Sandomierskiej, które obowiązują od 1 sierpnia 2022 r. W przyszłą niedzielę Dokumenty i Statuty Synodu zostaną uroczyście wniesione do naszej Świątyni przed Mszą św. o godz. 10:30. Treść uchwał Synodalnych dostępna jest na stronie internetowej naszej Diecezji.
 13. W środę o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. w intencji wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata, o nawrócenie grzeszników i o pokój dla świata, dla naszej Ojczyzny i dla Ukrainy. Po Mszy św. w każdą środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustające Pomocy zanosimy nasze dziękczynienie i prośby do Boga przez ręce Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 14. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Chagowska Irena, Sołtys Justyna, Sondej Krystyna, Stelmach Krystyna, Bienias Mirosław, Olko Danuta, Sidor Helena, Wilk Halina, Nakielny Paweł, Pogoda Maksymilian.
 15. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ul St. Koper, blok nr 5.
 16. Słowami Suplikacji wynagradzajmy Bogu za grzechy nasze i całego świata i prośmy
  o dar pokoju dla naszej Ojczyzny, całego świata i dla Ukrainy.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.