OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 2022.07.17.

 1. Trwają wakacje, urlopy – jest to czas wypoczynku dla jednych, a dla rolników to czas wytężonej pracy. Módlmy się za rolników, którzy trudzą się, aby nikomu nie zabrakło chleba. Miejmy też szacunek dla chleba, bo to Boży dar i zawsze dziękujmy Bogu za codzienny chleb.
 2. Od przyszłej niedzieli 24 lipca będziemy obchodzić w kościele w Polsce XXIII Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa pod hasłem: „Niesiemy Narodom Pokój Chrystusa.” W tym czasie wpatrujemy się w osobę św. Krzysztofa i otoczmy naszą troską misjonarzy i misjonarki. Dziękując Panu Bogu za szczęśliwie przejechane kilometry weźmy udział w Akcji Św. Krzysztof 1 grosz za  jeden kilometr, na pojazdy
  dla polskich misjonarzy. W przyszłą niedzielę będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże i opiekę Św. Krzysztofa dla kierujących pojazdami i podróżujących. Po każdej Mszy św. odbędzie się pokropienie pojazdów wodą święconą. Wychodząc z kościoła będzie można wziąć udział w Akcji Św. Krzysztofa i wspomóc polskich misjonarzy, składając swoje grosze do puszki.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 10:30 Msza św. będzie sprawowana w intencji Leśników
  i ich rodzin z Nadleśnictwa Rozwadów.
 4. W dzisiejszym świecie widzimy wiele zagrożeń dla człowieka, dla jego życia doczesnego na ziemi i dla jego życia wiecznego z Bogiem. Najważniejszą przyczyną tego stany jest odejście człowieka od Boga, a szukanie szczęścia poza Bogiem w dobrach materialnych i zgubnych ideologiach. Stąd jedynym ratunkiem dla człowieka jest posłuchanie Matki Bożej wzywającej człowieka do nawrócenia, modlitwy różańcowej i życia z Bogiem według przykazań Bożych. Aby się tak stało potrzeba wielkiej modlitwy o nawrócenie dla ludzi, modlitwy wynagradzającej za grzechy, modlitwy o pokój. Dlatego zapraszam w najbliższą środę i następne środy na Mszę św. w tej intencji o godz. 18:00. Msza św. w środy o godz. 18:00 będzie sprawowana za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy jako wynagrodzenie za grzechy i będziemy prosić o nawrócenie grzeszników i będziemy wołać o dar pokoju dla świata, na Ukrainie i tam gdzie toczą się walki oraz o dar pokoju Bożego dla naszych serc. Zapraszamy. Nie bądźmy obojętni.
 5. W piątek przypada Święto Św. Marii Magdaleny.
 6. W sobotę przypada Święto Św. Brygidy, z., Patronki Europy.
 7. Serdeczne Bóg zapłać Rycerzom Kolumba za wyczyszczenie drzwi głównych w kościele
  i zabezpieczenie środkiem ochronnym.
 8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Małek, Strzępa, Wawrzyńczak, Szlęzak, Wróbel, Żugaj, Szkodowska, Jarosz, Matuszkiewicz, Fila, Kobylarz, Maciej, Sadło, Grzela, Gofryk.
 9. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Energetyków,
  blok nr 35.
 10. Dziękując Bogu za deszcz, prośmy o sprzyjającą pogodę, aby ziemia wydała obfite plony i prośmy o dar pokoju słowami Suplikacji.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.