OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 2022.07.10.

 1. Jak przeżywamy czas wakacyjny – czas naszych urlopów? Przeżyjmy ten czas na chwałę Bożą i na nasz pożytek. Pamiętajmy o Dniu Pańskim, pamiętajmy o Bogu naszym Ojcu, Który miłuje nas swoją miłością nieskończoną.
 2. W środę 13 lipca obchodzimy dzień Męża i Żony. Tego dnia pobrali się małżonkowie, Zelia i Ludwik Martin, rodzice św. Tereski. Oni wiedzą jak pomóc współczesnym małżonkom. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszę św. w intencji Żon i Mężów. Zapraszamy też dzieci do modlitwy w intencji swoich Rodziców. Jest to okazja,
  aby małżonkowie przyszli do Jezusa, aby podziękować za swoją Żonę, za swojego Męża, aby prosić Jezusa o potrzebne łaski do życia małżeńskiego.
  Inicjatywa tego Dnia wychodzi od Rycerzy Kolumba, którzy pragną, aby Rodzina była silna Bogiem. Zapraszamy też dzieci, które wzięły udział w konkursie plastycznym.
  Po Mszy św. będzie rozstrzygnięcie konkursu i nagrody.
 3. W poniedziałek przypada Święto Św. Benedykta, OP., Patrona Europy.
 4. We wtorek przypada wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, b.m.
 5. W środę przypada wspomnienie Św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
 6. W piątek przypada wspomnienie Św. Bonawentury, b. dK.
 7. W sobotę 16 lipca przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, Matki Bożej Szkaplerznej. Wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej przypomina nam
  o wielkiej wartości i znaczeniu Szkaplerza, medalika. Dla człowieka wierzącego Szkaplerz noszony z wiarą i miłością jest źródłem wewnętrznej mocy i siły.
  Są liczne przykłady, gdy poprzez medalik wielu doznawało cudu ocalenia od zła, kalectwa czy śmierci. Warto pomyśleć o Szkaplerzu. W sobotę przypada odpust
  w Rozwadowie w parafii Matki Bożej Szkaplerznej. Suma odpustowa o godz. 11:00.
 8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła rodzinom: Sajdak, Nowak, Kaproń, Piotrowski, Figat, Stanosz, Bielecka, Mazur, Śledzińska, Szafran, Zygmunt, Kośla.
 9. Bóg zapłać rodzicom dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej Komunii św., które przeżywały rocznicę pierwszej Komunii św. i rodzicom młodzieży, która przyjęła Sakrament Bierzmowania za ofiary na potrzeby parafii. Z ofiar złożonych zakupiłem nagłośnienie procesyjne za 2800 zł. Serdeczne Bóg zapłać za te ofiary.
 10. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Energetyków,
  blok nr 33.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.