OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 12.06.2022.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Uwielbiajmy, wysławiajmy Trójjedynego Boga, w Którego życie zostaliśmy włączeni w chwili Chrztu świętego.
  Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
 2. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Niech nie zabraknie nas na Mszy św. i uroczystej Procesji do czterech ołtarzy.
  W tym dniu udział we Mszy św. i Procesji Eucharystycznej niech będzie naszym wyznaniem wiary i miłości do Jezusa obecnego w Eucharystii, ale też przeproszeniem
  i wynagrodzeniem za brak szacunku wobec Jezusa – Boga żywego i prawdziwego, obecnego w Eucharystii.
  Msze św. w tym dniu będą w następującym porządku: 7:30, Chyły – 9:00, 10:30
  i 18:00. Po Mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się procesja Eucharystyczna po naszej parafii do czterech ołtarzy. Na zakończenie Procesji odśpiewamy uroczyste „Te Deum”
  i udzielimy błogosławieństwa na cztery strony świata.
 3. Trasa procesji będzie przebiegać następującymi ulicami: wyjdziemy z kościoła na ulicę Szkolną, ze Szkolnej wejdziemy na ulicę Makową , z Makowej wejdziemy na ulicę Sosnową a z ulicy Sosnowej wejdziemy na ulicę Koniecpolskiego, następnie na ulicę Chodkiewicza i wejdziemy na ulicę Wiśniowieckiego. Na ulicy Wiśniowieckiego zakończymy procesję. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy przez osoby
  z poszczególnych rejonów.
 4. Pierwszy ołtarz na ulicy Makowej przy domu państwa Chyła.
  Proszę o przygotowanie tego ołtarza mieszkańców osiedla OZET.
  Drugi ołtarz na ulicy Malinowej przy domu państwa Ziętek.
  Proszę o przygotowanie tego ołtarza mieszkańców ul. Energetyków, Swoły i Słonecznej.
  Trzeci ołtarz na Ulicy Koniecpolskiego przy domu państwa Kaptur.
  Proszę o przygotowanie tego ołtarza mieszkańców ulic: Łąkowej, Koniecpolskiego, Żółkiewskiego, Zamoyskiego.
  Czwarty ołtarz na ulicy Wiśniowieckiego przy domu państwa Hołda.
  Proszę o przygotowanie tego ołtarza mieszkańców ulicy Tarnowskiego
  i Chodkiewicza.
  Bardzo proszę te osoby, które będą robiły ołtarze, aby przyjść w środę na godzinę 16:00. Trzeba wyjąć z magazynku wszystkie elementy i dopasować je do odpowiedniego ołtarza, a potem przewieźć i złożyć. W czwartek można udekorować kwiatami i postawić świece.
  Prosimy też o przygotowanie Procesji: baldachim, feretrony, chorągwie, poczty sztandarowe. Bardzo prosimy o zaangażowanie wszystkich Parafian, aby godnie uczcić w tę Uroczystość Boga, Który kocha każdego człowieka Miłością Nieskończoną. Zapraszamy ministrantów, lektorów, scholę. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia w czasie Procesji.
 5. Od Bożego Ciała do przyszłego czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. Jest to jedno wielkie Święto Eucharystii trwające osiem dni. W czasie Oktawy codziennie Msza św.
  o godz. 18:00 i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy przez całą Oktawę  do tej wielkiej modlitwy uwielbienia naszego Boga i wynagradzania za grzechy. Zapraszamy codziennie każdego kto tylko może, zapraszamy dziewczynki, chłopców, ministrantów. Pan Jezus mówi „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie.” Prowadźmy dzieci do Jezusa i oddajmy je w opiekę Jezusowi.
 6. Serdeczne Bóg zapłać Rodzicom młodzieży, która przyjęła Sakrament Bierzmowania za ofiarę 600 zł. Złożymy te ofiary od Rodziców dzieci z pierwszej Komunii, rocznicowych i od bierzmowanych i zakupię nowe nagłośnienie procesyjne.
 7. W poniedziałek przypada wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, kapłana .
  We wtorek przypada wspomnienie bł. Michała Kozala, b.m.
  W piątek przypada wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego.
 8. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów ze względu na Oktawę.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty rodzinom: Krubnik, Jusięga, Leńczuk, Syrek, Latawiec, Kołodziej, Zuba, Fila, Pacholik, Maźnio, Baster, Indycka, Gajda, Niemiec.
 10. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ul. Energetyków blok nr 15
  i 15A.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarę 270 zł mieszkańcom bloku nr 9 na ul. Energetyków na prace przy parafii.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.