OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA 2022.05.29.
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  Radując się tą Uroczystością kierujmy nasz wzrok ku niebu, gdzie jest cel naszej wiary. Kierujmy też nasz wzrok ku ziemi, gdzie mamy spełniać Dzieło Chrystusa,
  Który towarzyszy nam Swą niewidzialną obecnością i mocą.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  Od piątku trwa Nowenna przed Uroczystością – wraz z Maryją trwamy na modlitwie prosząc Boga, aby zesłał na nas i na cały świat Ducha Świętego. Wołamy za naszym rodakiem św. Janem Pawłem: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi.
  Tej ziemi. „
 3. Okres spowiedzi wielkanocnej trwa do Uroczystości Trójcy Świętej. Codziennie rano
  i wieczorem przed Mszą św. można skorzystać z Sakramentu Pokuty.
  Pojednajmy się z Bogiem i ludźmi, przyjmijmy Chrystusa do naszych serc.
  Napełnijmy nasze serca Bogiem. On jest naszym życiem.
  Z Nim i Jego Bożą mocą pokonamy: zło, grzech, szatana i wszelkie zagrożenia dzisiejszego świata.
 4. W przyszłą niedzielę w pierwszą niedzielę czerwca będziemy przeżywać Dzień Dziękczynienia. W tym dniu odbywa się zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. We czwartek Godzina Święta – Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 – 18:00.
 7. W piątek przybędzie do naszej parafii Ksiądz Biskup Ordynariusz naszej diecezji Krzysztof Nitkiewicz. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Dlatego zapraszamy wszystkich na godz. 17:30. Uroczystość rozpoczniemy Nabożeństwem Pierwszego Piątku: wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Jezusowego, akt ofiarowania Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Po nabożeństwie o godz. 18:00 rozpocznie się Msza święta pod przewodnictwem Ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza podczas której młodzież zostanie umocniona Duchem Świętym i Jego Darami.
 8. Spowiedź dla młodzieży ich rodzin i wszystkich odprawiających pierwsze piątki będzie w środę od 16:30 – 18:00.
 9. W piątek odwiedzimy starszych i chorych z racji pierwszego piątku po godz. 8:00.
 10. W sobotę 4 czerwca odbędzie się Męski Różaniec w naszym mieście.
  Rozpocznie się w naszej parafii o godz. 16:15 i będziemy pielgrzymować do parafii Matki Bożej Królowej Polski. Zapraszamy wszystkich mężczyzn, którzy pragną realizować orędzie fatimskie. Dlatego w pierwszą sobotę o godz. 16:15 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo na rozpoczęcie Męskiego Różańca. Po nabożeństwie Mężczyźni udadzą się w Pielgrzymce do parafii Matki Bożej a my wszyscy będziemy odprawiać nabożeństwo pierwszej soboty. Do 18:00 będziemy rozważać Tajemnice Różańca. Będziemy wynagradzać za grzechy, prosić o nawrócenie
  i pokój na całym świecie. O godz. 18:00 będzie sprawowana Msza św.
 11. Po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszam do modlitwy różańcowej Rycerzy Kolumba
  i wszystkich chętnych mężczyzn.
 12. Serdeczne Bóg zapłać Panom Marianowi Mazur, Stanisławowi Sudoł, Józefowi Sondej za podłączenie siłowników do otwierania okien w kościele.
 13. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła rodzinom: Szabat Władysława i Zenon, Ruszkiewicz Halina i Tadeusz.
 14. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziców młodzieży, która przyjmie Sakrament Bierzmowania. Proszę o posprzątanie kościoła we wtorek rano o godz. 8:00 te osoby, które mogą przyjść przed południem. Pozostałe osoby proszę do sprzątania kościoła po Mszy św. wieczornej o godz. 19:00.
 15. Słowami Suplikacji wynagradzajmy Panu Bogu za grzechy i prośmy o nawrócenie dla nas i całego świata i o pokój na świecie, na Ukrainie i w naszej Ojczyźnie.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.