OGŁOSZENIA PARAFIALNE

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 2022.04.18.

 1. Dziś Poniedziałek Wielkanocny – drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Przez osiem dni po Niedzieli Zmartwychwstania trwamy w Oktawie Wielkiej Nocy, radując się ze Zmartwychwstania Jezusa. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość
  od pokarmów mięsnych ze względu na Oktawę Wielkiej Nocy.
 2. W najbliższą niedzielę obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia.
  O godz. 15:00 będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  Będziemy błagać Miłosiernego Boga o zmiłowanie dla nas i całego świata.
 3. W przyszłą niedzielę Mszą świętą o godz. 18:00 rozpoczniemy Kongres Eucharystyczny w naszej Parafii. Po Mszy św. będzie trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 24:00. O północy będziemy uczestniczyć we Mszy św. Po Mszy św. Adoracja Pana Jezusa do godz. 7:00. O godz. 7:00 zostanie odprawiona Msza św. Po Mszy św. dalszy ciąg Adoracji do godz. 16:00. O godz. 16:00 zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie Kongresu. Po Mszy św. wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem do sąsiedniej parafii Jana Pawła. Bardzo serdecznie zachęcamy
  i zapraszamy do włączenia się w to uwielbienie Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Nie żałujmy czasu i sił dla Boga. Szczegółowy program Adoracji zostanie podany na stronie internetowej i w gablocie.
 4. Serdeczne Bóg zapłać Pani Teresie naszej Zakrystiance i Paniom, które jej pomagały za zrobienie pięknej dekoracji wielkopostnej i świątecznej w naszym kościele. Szczególnie za Ciemnicę i Grób Pański. Bóg zapłać Pani Małgosi za zrobienie Groby Pańskiego
  w kaplicy na Chyłach.
 5. Bóg zapłać ks. Krzysztofowi, ks. Robertowi i ministrantom i lektorom za piękne i godne sprawowanie Liturgii Triduum Paschalnego i Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.
 6. Bóg zapłać Ministrantom, Lektorom, Rycerzom Kolumba za trzymanie warty przy Ciemnicy i Grobie Pańskim.
 7. Bóg zapłać Arcybractwu Najświętszego Serca Jezusa i Scholii za prowadzenie Adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i przy Grobie.
 8. Bóg zapłać wszystkim Gościom i Parafianom za udział w Triduum Paschalnym
  i za udział w procesji Rezurekcyjnej.
 9. Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli feretrony, chorągwie, baldachim. Szczególnie dziękuję pocztom sztandarowym Arcybractwa Najświętszego Serca Jezusowego
  i Rycerzy Kolumba.
 10. Serdeczne Bóg zapłać naszej Scholii za piękne śpiewy i oprawę muzyczną, jak również Panu Grzegorzowi naszemu organiście za prowadzenie muzyczne w tych dniach.
 11. Rozpoczyna się bezpośrednie przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy dzieci na pierwszą próbę w środę o godz. 16:00.
 12. Uroczystość św. Wojciecha b. m. – Głównego Patrona Polski przeniesiona jest z soboty, bo to dzień Oktawy na wtorek 26 kwietnia.
 13. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty: Podkańska Lucyna, Sadło Elżbieta, Szymańska Teresa i Zenon, Wilczak Natalia, Drozd Mariola i Andrzej, Dubiel Tadeusz, Reichard Katarzyna, Tkacz Jerzy, Abratowska Zofia, Ciupak Kazimiera, Bąk Monika i Paweł, Galcak Stanisława i Ala, Bera Krystyna, Sznajder Halina, Habigier Krystyna.
 14. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Dąbka – domki
  od 1 – 22.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.