OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA PALMOWA 2022.04.10.

 1. Przeżywamy dziś w Liturgii Kościoła radosne chwile uroczystego Wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Wiedział jednak Zbawiciel, że ten wiwatujący tłum, już wkrótce będzie wołał „ukrzyżuj”. Miłość ku nam każe Mu iść dalej, aby dokonać naszego odkupienia.
  A jaka jest nasza droga, moja droga. Jaka ona była w czasie Wielkiego Postu?
  Czy na tej drodze spotkałem Chrystusa dźwigającego krzyż? Czy spotkałem się
  z Chrystusem w Sakramencie Pokuty? Na pamiątkę Wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, dzisiaj podczas każdej Mszy św. święcimy Palmy.
 2. Od Niedzieli Palmowej rozpoczyna się Wielki Tydzień, w którym towarzyszymy Panu Jezusowi w Jego Zbawczych Dziełach, których dokonał dla naszego Zbawienia.
  Na ten czas Wielkiego Tygodnia błogosławimy Wam wszystkim i życzymy, aby rozważania Męki i Śmierci Pana Jezusa wydały błogosławione owoce w życiu każdego
  z nas. Abyśmy poznali Miłość Boga do każdego człowieka i umiłowali Boga nade wszystko.
 3. WIELKI CZWARTEK. Wieczorem rozpoczynamy celebrację Triduum Paschalnego. Rozpoczyna je Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – o godz. 18:00. Jest to Pamiątka Ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Rozważamy przykazanie miłości bliźniego, której wzór daje nam sam Chrystus. Na koniec tej celebracji przenosimy Najświętszy Sakrament do Ciemnicy – kaplicy Adoracji. Podczas Adoracji, która będzie trwała do godz. 22:00 wyrażamy Panu Jezusowi naszą wdzięczność za to, że pozostał z nami
  w Eucharystii. To także nasze modlitewne czuwanie z Chrystusem przeżywającym trwogę w Ogrojcu, zdradzieckie pojmanie Jezusa i pierwsze przesłuchanie.
 4. WIELKI PIĄTEK. Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Jezusa. Chrześcijanie starają się skupić na Ukrzyżowanym Jezusie i rozważać Jego Miłość. Tego dnia nie sprawujemy Mszy Świętej. Przez cały dzień od godz. 8:00 trwa Adoracja Pana Jezusa
  w Ciemnicy. O godz. 17:30 przejdziemy za Panem Jezusem Drogę Krzyżową. Po Drodze Krzyżowej rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku:
  – Liturgia Słowa – opis Męki Pańskiej wg. Św. Jana.
  – Adoracja Krzyża.
  – Komunia Święta.
  – Przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Grobu. Adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie trwała do godz. 23:00. Podczas Adoracji Pana Jezusa można skorzystać z Sakramentu Pokuty.
 5. WIELKA SOBOTA. Dzień modlitwy i trwania przy Panu Jezusie w Grobie Pańskim rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa. Od godz. 8:00 – 18:00 trwa Adoracja Pana Jezusa w Grobie. W godzinach przedpołudniowych odbywa się święcenie pokarmów na stół wielkanocny. Poświęcenie pokarmów odbywa się w następującym porządku:  Kaplica na Chyłach – godz. 9:00. W kościele poświęcenia odbywają się o godz.: 10:00; 10:30; 11:00.
  WIGILIA PASCHALNA. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18:00. Wigilia Paschalna to celebracja Chrystusa Zmartwychwstałego, to centralny moment Triduum Paschalnego, najważniejsza celebracja w roku liturgicznym. Jest ona celebrowaniem tajemnicy Nowego Życia, które przynosi Zmartwychwstały Chrystus.
  Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18:00.
  – Liturgia Światła – poświęcenie ognia i Paschału.
  – Orędzie Wielkanocne.
  – Liturgia Słowa.
  – Liturgia Chrzcielna – błogosławieństwo wody i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych
  /można przynieść ze sobą świece chrzcielne/.
  – Msza św. z Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego.
 6. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Wczesnym rankiem o godz. 6:00 w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego odbędzie się Uroczysta Procesja Rezurekcyjna dla wyznania naszej wiary przed światem w zmartwychwstanie Chrystusa i w Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Po procesji uroczysta Msza św.
  w poranek Zmartwychwstania Jezusa. Następne Msze św. o godz. 9:00 na Chyłach,
  a w kościele parafialnym o godz. 10:30, 12:00 i 18:00. W tym dniu niema Mszy św.
  o godz. 7:30 ze względu, że jest procesja i nie damy rady wyrobić się w czasie.
  Proszę o przygotowanie do procesji baldachim, chorągwie i feretrony.
 7. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY. W drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
 8. W poniedziałek po godz. 8:00 odwiedzimy chorych i starszych przed Świętami. Prosimy o zgłoszenie w zakrystii osób, które pragną przyjąć Jezusa do swoich serc.
 9. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać w poniedziałek, wtorek i środę przed Mszą św. rano i wieczorem.
 10. Kancelaria parafialna czynna do środy.
 11. W zakrystii są do nabycia Baranki Wielkanocne Caritasu.
 12. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego; ofiara indywidualna – 50 zł
  i z Róży Niepokalanego Serca NMP – 200 zł.
 13. W przyszłą niedzielę jest dzień imienin ks. Roberta naszego wikariusza. Zapraszamy na Mszę św. i do modlitwy w jego intencji.
 14. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Rachwalska Józefa, Kamińska Genowefa, Witkowska Ewelina i Stanisław, Wiewiórka Anna, Karalus Dorota, Szydłowska Sylwia.
 15. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ul. Dąbka
  blok 10A nr 15 – 30.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.