OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „C” 2022.03.20.

 1. Wkraczamy już w trzeci tydzień Wielkiego Postu. Jak przeżywamy ten czas? Czy uczestniczę w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali? Już wkrótce będziemy przeżywać nasze Rekolekcje Wielkopostne, od 1 – 3 kwietnia – wykorzystajmy ten czas na umocnienie naszej wiary, nadziei i miłości. Uczyńmy wszystko, aby wziąć w nich udział, znajdźmy czas dla Boga i dla samych siebie.
 2. W piątek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w tym dniu będą odprawione rano o godz. 7:30 i wieczorem o godz. 18:00 w kościele
  i w kaplicy na Chyłach po Drodze Krzyżowej. W tym dniu przeżywamy Dzień Świętości Życia ustanowiony przez św. Jana Pawła. W tym dniu wiele osób podejmuje Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zachęcamy do tej formy troski o życie. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmówieniu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i rodziców. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdują się deklaracje z modlitwą i zobowiązanie do Duchowej Adopcji. Można wziąć taką deklarację, wpisać swoje dane i jedną część tej deklaracji przynieść do kościoła w piątek w Uroczystość Zwiastowania złożyć przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.
 3. W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godz. 17:00 Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Papież prosi, aby wszyscy pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie na modlitwie pod przewodnictwem Ojca Świętego. Dlatego w piątek 25 marca zapraszamy każdego kto tylko może do naszej świątyni na godz. 17:00, aby wspólnie z Papieżem poświęcić Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Następnie o godz. 17:30 będzie Droga Krzyżowa i Msza św. Taki samo będzie w kaplicy na Chyłach.
 4. Codziennie po Mszy św. wieczornej modlimy się o pokój na świecie wynagradzając Bogu za grzechy całego świata przed wystawionym w Najświętszym Sakramencie Obecnym Bogiem w Najświętszym Sakramencie.
 5. W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12:00 zostaną poświęcone modlitewniki dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.
  Po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców.
 6. We wtorek o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. o pokój na świecie, w naszej Ojczyźnie i na Ukrainie zamówiona przez mieszkańców ul. Chodkiewicza.
 7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Dziewic Józefa, Świostek Jacek.
 8. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Dąbka, blok nr 10.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.