OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „C” 2022.03.13.

 1. Przeżywamy w Kościele Wielki Post. Istotą Wielkiego Postu jest nawrócenie,
  powrót człowieka do Miłosiernego Boga. Naszemu nawracaniu służą : post, modlitwa jałmużna, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, Gorzkie Żale, Rekolekcje. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii będziemy przeżywać w dniach od 1 – 3 kwietnia.
 2. Człowiek wierzący zawsze powinien być blisko Boga, kochać Go w dobrej i złej chwili. Zawsze Mu ufać. Jeszcze bardziej wtedy, gdy jest źle, gdy coś zagraża. Tak jak dziecko wobec swoich rodziców. Dziś takim utrapieniem jest wojna na Ukrainie i zagrożenie dla nas. W niedziele po Mszach św. śpiewamy Suplikacje prosząc Boga o zmiłowanie dla nas i całego świata, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej przed Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie wynagradzamy Bogu za grzechy i prosimy o pokój.
 3. W piątek 18 marca odbędzie się Droga Krzyżowa Mężczyzn do Sanktuarium Św. Józefa w Nisku. Rozpocznie się Mszą św. w kościele Św. Jana Pawła o godz. 18:30, po której wyruszymy rozważając w drodze Mękę Pana Jezusa naszego Zbawiciela.
 4. Dnia 8 kwietnia odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. O godz. 19:00 wyjdziemy z kościoła Opatrzności Bożej i w drodze do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej będziemy rozważać Drogę Krzyżową. Wyruszymy w drogę miłości
  z Jezusem, aby się przekonać, że nigdy nie jesteśmy sami.
 5. Serdeczne Bóg zapłać za dary materialne, które złożyliście dla ludzi cierpiących na Ukrainie z powodu wojny. Dary te zostały przewiezione przez Rycerzy Kolumba do Lwowa i przekazane Arcybiskupowi Mokrzyckiemu. Wspomagając ludzi potrzebujących, otwierając serca na ich potrzeby, otwieramy serca na Boga.
 6. W sobotę przypada Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do modlitwy przez wstawiennictwo św. Józefa, aby patron Kościoła św.
  i rodzin zawsze orędował za nami.
 7. W poniedziałek po Mszy św. odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.
 8. Zachęcamy do podjęcia postu o chlebie i wodzie.
 9. Bóg zapłać za ofiary na prace przy parafii. W miesiącu lutym złożyliście 4485 zł.
 10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła rodzinom: Nosek Elżbieta, Mikula Andrzej, Sznajder Halina, Pawlina Beata, Świegoda Ewa.
 11. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Chodkiewicza.
 12. W zakrystii są do nabycia Baranki na stół wielkanocny.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.