OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ADWENTU „B” 2020.12.13.

 1. Dziś trzecia niedziela Adwentu –Gaudete – niedziela radości, bo Pan Jezus jest już blisko.
 2. To już połowa Adwentu. Czy uczestniczyłem chociaż raz we Mszy św. roratniej. To okazja, aby wraz z Maryją dobrze przygotować się na przyjęcie Jezusa. Aby godnie przyjąć Jezusa do naszych serc, aby te Święta Bożego Narodzenia i całe nasze życie przeżywać z Jezusem skorzystajmy z Sakramentu Pokuty.
 3. Ze Spowiedzi można korzystać codziennie przed Mszą św. rano i wieczorem. Każdy kto tylko pragnie pojednać się z Bogiem i człowiekiem w Sakramencie Pojednania może to uczynić w najbliższą sobotę 19 grudnia w godzinach: 8:00 – 11:00 ; 15:00 – 18:00.
 4. Dziś 13 grudnia przypada 39 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Otoczmy modlitwą naszą Ojczyznę, aby zawsze była wierna Bogu.
 5. Cieszymy się, że tak wiele osób przychodzi na Roraty. Zapraszamy wszystkich, którzy mogą. To okazja, aby wraz z Maryją przygotować nasze serca na spotkanie z Panem. Roraty codziennie o godz. 7:00. /z wyjątkiem niedziel i uroczystości/
 6. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie w naszych rodzinach tzw. „suche dni” – środa, piątek i sobota.
 7. Spotkanie chóru odbędzie się we czwartek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy chętnych.
 8. Zbiórka kandydatów na lektorów odbędzie się we czwartek o godz. 17:00.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na składkę i ofiary indywidualne, które składacie w kopertach i na konto. To wyraz Waszej troski, życzliwości i zrozumienia. W miesiącu listopadzie wpłynęło 3925 zł. Serdeczne Bóg zapłać. Podsumowanie tych ofiar i wydatków na prace podam po zakończeniu prac, bo jeszcze trwa wymiana eternitu na budynku gospodarczym i garażach. W październiku kończył się okres bezpłatnego demontażu i utylizacji eternitu, dlatego trzeba było to wykorzystać. Przy okazji trzeba było wzmocnić mury wieńcem i założyć nową konstrukcję i blachę.
 10. W zakrystii są poświęcone opłatki. Weźmy opłatek dla siebie, dla sąsiadów.
 11. Do chorych udajemy się na wezwanie.
 12. W tym tygodniu będą już choinki, można będzie robić dekorację.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.