OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „C” 06.03.2022.

 1. W Środę Popielcową wkroczyliśmy w liturgiczny okres Wielkiego Postu. Bóg pragnie
  w Wielkim Poście otworzyć upusty Swego Miłosierdzia dla nas. Prosi więc, abyśmy powrócili do Niego całym swym sercem. Niech czas, który nastał będzie okazją do wynagrodzenia Bogu za grzechy nasze i całego świata. Naszą modlitwą wypraszajmy
  u Boga łaskę nawrócenia dla tych, którzy tej łaski potrzebują, a Boży pokój niech napełnia serca nasze i wszystkich ludzi. Niech ten czas będzie rozpamiętywaniem Męki Chrystusa i powrotu nas wszystkich do Miłości Bożej.
 2. Czas Wielkiego Postu kieruje nasze oczy w stronę krzyża. To stosowny czas, aby ten znak wiary i nadziei znalazł należne miejsce w naszym domu, miejscu pracy
  i odpoczynku.
 3. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Różańcowych.
 4. Pamiętajmy w okresie Wielkiego Postu o nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki po rannej Mszy św. w kościele dolnym
  i po południu o godz. 17:30 w kościele i w kaplicy na Chyłach. Po Drodze Krzyżowej Msza św. wieczorna. Nabożeństwo Gorzkich Zali z kazaniem pasyjnym odprawiane jest w niedziele o godz. 17:30,  a po nim Msza św. wieczorna.
 5. We wtorek 8 marca przypada Dzień Kobiet. Zapraszamy kobiety do modlitwy w ich intencji na Mszę św. o godz. 18:00.
 6. Codziennie po Mszy św. wieczornej modlimy się o pokój. Przed Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie na Różańcu wynagradzamy Panu Bogu za grzechy nasze
  i całego świata, prosząc o pokój i nawrócenie grzeszników.
 7. W zakrystii są do nabycia Baranki Caritasu na stół wielkanocny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc potrzebującym dzieciom.
 8. Serdeczne Bóg zapłać za dary materialne jakie składacie dla uchodźców z Ukrainy, wkrótce zostaną przekazane potrzebującym. Bóg zapłać również za ofiary składane do puszek w poprzednią niedzielę i w Środę Popielcową. Na pomoc ofiarom wojny złożyliście 9 180 zł., ofiary zostały przekazane do Caritas w Sandomierzu.
 9. Zapraszamy wszystkich mężczyzn na Męską Drogę Krzyżową z parafii Św. Jana Pawła  do Sanktuarium Św. Józefa w Nisku. Zapraszamy w piątek 18 marca o godz. 18:30 na Mszę św. w kościele św. Jana Pawła, po której udamy się do Sanktuarium Św. Józefa. Uczestniczymy w milczeniu z przerwami na rozważania poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej. Powrót autokarem lub samochodami, które po nas przyjadą. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. W kościele Opatrzności Bożej 19 marca o godz. 11:00 odbędzie się konferencja zatytuowana: „Bł. Ks. Michael McGivney – wzór postępowania i działania.”
  I druga konferencja zatytuowana – „Twórcza odwaga – czy dziś jest możliwa.”
  Rycerze Kolumba zapraszają na te konferencje wszystkich mężczyzn.
 11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Wnuk Maria
  i Zdzisław, Łokaj Joanna i osoba, która nie podała swojego nazwiska.
 12. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Akacjowej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.