OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 2022.02.27.

 1. W tym tygodniu rozpoczyna się Wielki Post. Czas nawrócenia i powrotu do Boga rozpoczniemy drugiego marca w Środę Popielcową obrzędem posypania głów popiołem. Wielki Post to czas nawrócenia i przemiany naszych serc. Na znak nawrócenia i pokuty przyjmujemy popiół na nasze głowy. Jest to znak naszej pokory, bo jesteśmy słabi i grzeszni, a Chrystus swoją mocą, ten ludzki proch wynosi do godności dzieci Bożych. Chcemy przez pokutę wynagradzać za grzechy nasze i całego świata i powracać do naszego Boga, bo tylko dzięki Niemu stajemy się święci.
 2. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą w naszej Świątyni odprawiane o godz. 7:30 i 18:00. W kaplicy na Chyłach o godz. 9:00.
  Składka w tym dniu przeznaczona jest na Caritas.
 3. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki po rannej Mszy św. i wieczorem o godz. 17:30.
  W kaplicy na Chyłach Droga Krzyżowa jest odprawiana o godz. 17:30 i po niej Msza św.
 4. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym o godz. 17:30. Po nabożeństwie Msza św. wieczorna.
 5. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 6. Czas Wielkiego Postu to czas szczególnej modlitwy, umartwienia i wyrzeczenia.
  Jedną z form wielkopostnych umartwień i wyrzeczeń jest post. W naszej parafii kolejny już raz chcemy podjąć trud postu o chlebie i wodzie w określonym dniu jako wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata oraz o uproszenie potrzebnych łask dla siebie, rodziny, parafii i Ojczyzny. W tym roku taką intencją szczególną jest prośba
  o pokój. Od Środy Popielcowej po Mszach św. można wziąć obrazek z datą podjęcia postu. Forma tego postu skierowana jest do osób dorosłych.
 7. Od dzisiejszej niedzieli do soboty trwa Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Podejmijmy modlitwę w tej intencji, a kto może niech podejmie postanowienie abstynencji na czas Wielkiego Postu.
 8. Dzisiaj o godz. 15:00 w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające. Będziemy prosili Boga o pokój i zmiłowanie dla nas i całego świata.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 10. We czwartek od godz. 17:00 – 18:00 trwa Godzina Święta. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do modlitwy i Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 11. W piątek od godz. 17:00 okazja do spowiedzi. O godz. 17:30 Droga Krzyżowa, Msza św. i nabożeństwo pierwszego piątku.
 12. W sobotę o godz. 18:00 Msza św. i nabożeństwo pierwszej soboty.
 13. W piątek odwiedzimy chorych z racji pierwszego piątku po godz. 8:00.
 14. W piątek na godz. 17:30 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 15. Codziennie po Mszy św. wieczornej przy wystawionym Najświętszym Sakramencie modlimy się wynagradzając Bogu za grzechy nasze i całego świata i prosimy o pokój
  i nawrócenie dla świata.
 16. W sobotę 5 marca odbędzie się Męski Różaniec w Stalowej Woli. Rozpocznie się o godz. 16:15 w parafii Trójcy Przenajświętszej i będziemy pielgrzymować do parafii św. Jana Pawła. Zapraszamy wszystkich mężczyzn pragnących złożyć świadectwo wiary
  i realizować Orędzie Fatimskie.
 17. Wspólnota Rycerzy Kolumba z naszej parafii razem z Rycerzami Kolumba z parafii Św. Jana Pawła organizują Zbiórkę Darów Miłosierdzia dla ludności Ukrainy tam na miejscu i dla uchodźców. W zakrystii można składać dary materialne takie jak: koce, ręczniki, proszki do prania, śpiwory, artykuły higieny osobistej, artykuły medyczne, środki opatrunkowe, trwałą żywność, nową odzież. Dary można składać w zakrystii od dzisiaj do odwołania akcji.
 18. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Krzos Anna, Darocha Zygmunt, Serafin Elżbieta i Aleksander, Lisek Helena i Andrzej, Szymańska Halina, Bambuch Kazimiera, Bartkowicz Jadwiga i Paweł, Sudoł Zofia i Stanisław.
 19. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Żółkiewskiego, Zaułek
  i Zamoyskiego.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.