OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU „C” 2022.01.02.

 1. W pierwszą niedzielę po Nowym Roku stajemy przed Panem Bogiem, by święcić ten dzień przeznaczony na Jego chwałę i uwielbienie. Podejmijmy postanowienie, że nie opuścimy nigdy Mszy św. w Dzień Pański.
 2. We czwartek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Bóg objawił się jako człowiek, by przynieść zbawienie wszystkim narodom. Uznajmy
  w Nim naszego Pana, jak uznali Go Mędrcy ze Wschodu, składając Mu dary: złoto naszych serc, kadzidło naszych słów i czynów i mirrę naszych cierpień i udręk codzienności. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła, które można zabrać do domu, aby wonią kadzidła napełnić dom, aby nasze modlitwy wraz z wonią kadzidła wznosiły się do Boga, a kredą na drzwiach naszych domów wypisać inicjały imion Królów i kolejny rok, aby wyrazić, że podobnie jak Ci Mędrcy ze Wschodu również i my szukamy Chrystusa i cieszymy się z Jego odnalezienia.
 3. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Różańcowych.
 4. W środę po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Godzina Święta – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 – 18:00.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17:30 – 18:00.
 7. W piątek po Mszy św. spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 8. W pierwszy piątek miesiąca na godz. 18:00 zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. /klasy VI, VII, VIII/
 9. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych i starszych z racji pierwszego piątku.
 10. W tym tygodniu zapraszamy parafian do naszej Świątyni na Mszę św. i spotkania modlitewne związane z wizytą duszpasterską na godz. 18:00. Zapraszam mieszkańców poszczególnych ulic w wyznaczone dni na godz. 18:00. Kto nie może przyjść w wyznaczonym dniu może przyjść w innym dniu lub w ostatnim dniu przeznaczonym dla tych osób, które nie mogą być w wyznaczonym dniu. Program spotkań kolędowych znajduje się na stronie parafialnej i w gablocie.
 11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Mucha Andrzej, Kocur Barbara, Kołodziej Stanisław, Łańcucki Stanisław, Dziak Wiola.
 12. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Wańkowicza numery od 61 -90.
 13. Akcja Katolicka działająca przy parafii, składa gorące podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się w akcję „świąteczna paczka”. Dzięki składanym darom można było przygotować 19 paczek, które sprawiły ogromną radość i wzruszenie u osób obdarowanych. Byli oni bardzo wdzięczni, za to, że ktoś o nich pamiętał. Bóg zapłać wszystkim za dobroć serca.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.