OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA ADWENTU „B” 2020.12.20.

 1. To już blisko Świąt Bożego Narodzenia. Jak jesteśmy do nich przygotowani? Kto z nas nie skorzystał z Sakramentu Pokuty niech to uczyni jeszcze w poniedziałek, wtorek
  i środę przed Mszą św., aby świętować Narodzenie Pańskie z czystym sercem, pojednani z Bogiem i ludźmi. Ukażemy w ten sposób nie tylko sobie, ale i innym właściwy wymiar i sens świętowania Bożych Narodzin. Święta to nie tylko zastawiony stół, choinka, prezenty – ale przede wszystkim przyjęcie Boga do naszych serc i rodzin, Boga, Który przyszedł na świat jako Dziecię.
 2. Najwspanialszym dla wszystkich dniem i wieczorem roku jest Wigilia. Zadbajmy
  o tradycyjną , chrześcijańską oprawę Wieczerzy Wigilijnej. To wspaniała i może jedyna okazja do odrodzenia, scalenia życia naszych rodzin. Przed Wieczerzą wspólnie się pomódlmy, odczytajmy z Ewangelii opis Narodzenia Pana Jezusa, podzielmy się Opłatkiem składając sobie życzenia i wspólnie śpiewajmy kolędy.
 3. Po Wieczerzy Wigilijnej zapraszamy na Pasterkę o godz. 24:00. W piątek 25 grudnia
  w Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. będą w następującym porządku: 7:30, Chyły – 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Dodatkowo jest dwie Msze św.:7:30 i 18:00.
 4. W sobotę 26 grudnia drugi dzień Świąt – Święto Świętego Szczepana – Pierwszego Męczennika. Msze św. w tym dniu będą w następującym porządku: 7:30, 9:00 – Chyły, następnie 10:30, 12:00 i wieczorem o godz. 18:00.
 5. Najbliższa niedziela 27 grudnia to Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas Mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy małżonków.
 6. Diecezja Sandomierska zaprasza chętnych do uczestnictwa w rekolekcjach adwentowych prowadzonych on-line. Rekolekcje będą transmitowane na kanale YouTube Diecezji Sandomierskiej oraz na Facebooku. Rekolekcje będą trwać od 21 -23 grudnia. Program na stronie parafialnej i na tablicy ogłoszeń.
 7. Penitencjaria Apostolska udziela daru specjalnych Odpustów z okazji Roku Jubileuszowego na cześć Świętego Józefa, zarządzonego przez Papieża Franciszka dla godnego uczczenia 150 rocznicy dnia, w którym Święty Józef został ogłoszony Patronem Kościoła Katolickiego. Treść Dekretu i warunki zyskania odpustu znajduje się na stronie parafialnej i w gablocie.
 8. Bóg zapłać Panu Nadleśniczemu Jackowi Pomykała za choinki do naszej Świątyni.
 9. Bóg zapłać za obsadzenie choinek Panom: Janowi Łukasik, Tadeuszowi Lichwiarz, Czesławowi Białas i Stanisławowi Sznajder.
 10. Bóg zapłać naszej Zakrystiance Teresie Grzela, Straży Honorowej, Akcji Katolickiej, Oazie Rodzin, Kręgowi Biblijnemu za zrobienie dekoracji świątecznej.
 11. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Dom Samotnej Matki, a taca ze Szczepana przeznaczona jest na WSD w Sandomierzu.
 12. W zakrystii są opłatki, można wziąć na stół wigilijny.
 13. Kancelaria parafialna czynna do środy.
 14. Bóg zapłać Paniom, które już dłuższy czas bezinteresownie sprzątają Kościół.
 15. Ze względu na sytuację spowodowaną przez wirusa odwołana została w tym roku wizyta duszpasterska w formie tradycyjnej. Po Świętach zapraszamy Rodziny na Mszę św., wspólne kolędowanie z udzieleniem błogosławieństwa kolędowego do naszej Świątyni. Na poszczególne dni będziemy zapraszać wyznaczone Rodziny i w ich intencji będzie sprawowana Msza św., a na zakończenie Mszy św. po śpiewie kolęd udzielimy tym Rodzinom błogosławieństwa z okazji Bożego Narodzenia. Otrzymamy pamiątkowy obrazek i folderek. Każda Rodzina weźmie też do domu wodę święconą, aby poświęcić mieszkanie, dom.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.