OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA ADWENTU „C” 2021.12.19.

 1. To już tak bliska Świąt Bożego Narodzenia. Jak jesteśmy do nich przygotowani?
  Kto z nas nie skorzystał z Sakramentu Pokuty niech to uczyni jeszcze w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek przed Mszą św. rano lub wieczorem, aby świętować Narodzenie Pańskie z czystym sercem, pojednani z Bogiem i ludźmi. Ukażemy w ten sposób nie tylko sobie, ale i innym właściwy wymiar i sens świętowania Bożych Narodzin. Święta to nie tylko zastawiony stół, choinka, prezenty – ale przede wszystkim przyjęcie Boga do naszych serc i rodzin, Boga, który przyszedł na świat jako Dziecię.
 2. Najwspanialszym dla wszystkich dniem i wieczorem roku jest Wigilia. Zadbajmy
  o tradycyjną , chrześcijańską oprawę Wieczerzy Wigilijnej. To wspaniała i może jedyna okazja do odrodzenia, scalenia życia naszych rodzin. Przed Wieczerzą wspólnie się pomódlmy, odczytajmy z Ewangelii opis Narodzenia Pana Jezusa, podzielmy się Opłatkiem składając sobie życzenia i wspólnie śpiewajmy kolędy.
 3. Po Wieczerzy wigilijnej zapraszamy na Pasterkę o godz. 24:00.
 4. W sobotę 25 grudnia W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. będą
  w następującym porządku: Chyły – 9:00, i w kościele parafialnym o godz.: 7:30, 10:30, 12:00 i 18:00.
 5. W niedzielę 26 grudnia przypada Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas Mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy małżonków. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
 6. Bóg zapłać Panu Nadleśniczemu Jackowi Pomykała i Leśnikom za ofiarowanie
  i przywiezienie choinek do naszej Świątyni. Będziemy odwdzięczać się modlitwą w ich intencji.
 7. Bóg zapłać naszej Zakrystiance Pani Teresie , Straży Honorowej NSPJ, akcji Katolickiej, Oazie Rodzin, Kręgowi Biblijnemu i Rycerzom Kolumba za zrobienie pięknej dekoracji świątecznej.
 8. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Dom Samotnej Matki.
 9. W zakrystii można wziąć opłatki na stół wigilijny.
 10. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jest do czwartku włącznie.
 11. W tym roku ze względu na wirusa Wizyta Duszpasterska będzie się odbywać tak jak
  w ubiegłym roku. Po Świętach zapraszamy Rodziny, każdego dnia z wyznaczonej ulicy na Mszę św. wieczorną w ich intencji, wspólne kolędowanie z udzieleniem błogosławieństwa kolędowego do naszej Świątyni. Na poszczególne dni będziemy zapraszać rodziny z wyznaczonych ulic, w ich intencji będzie sprawowana Msza św. ,
  a na zakończenie Mszy św. po śpiewie kolęd udzielimy tym Rodzinom błogosławieństwa z okazji Bożego Narodzenia. Otrzymamy pamiątkowy obrazek
  i folderek. Każda rodzina weźmie też do domu wodę święconą, aby poświęcić mieszkanie, dom.
 12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Galcak Stanisława, Łokaj Joanna, Siuzdak Paweł, Kasica Joanna, Bełzak Zofia, Szewczyk Anna, Maksim Teresa, Bełzak Janina, Słonina Władysław, Krawczyk Andrzej.
 13. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Wańkowicza nr od
  1 – 32. Proszę o posprzątanie kościoła we czwartek. Proszę ustalić czas dogodny
  i powiadomić Panią Teresę o której przyjdziecie do sprzątania.
 14. W piątek będzie można wziąć do swoich domów Betlejemskie Światło Pokoju. Po roratach można będzie wziąć do domu to Światło z kościoła górnego, a potem do godz. 13:00 otwarty będzie kościół dolny i tam będzie można zapalić to Światło i wziąć do swojego domu.
 15. W poniedziałek odwiedzimy chorych i starszych, aby mogli przed Świętami przyjąć Pana Jezusa w Komunii świętej do swoich serc.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.