OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ADWENTU „C” 2021.12.12.

 1. Dziś trzecia niedziela Adwentu – Gaudete – niedziela radości, bo Pan Jezus jest już blisko.
 2. To już połowa Adwentu. Czy uczestniczyłem chociaż raz we Mszy św. roratniej. To okazja, aby wraz z Maryją dobrze przygotować się na przyjęcie Jezusa. Aby godnie przyjąć Jezusa do naszych serc, aby te Święta Bożego Narodzenia i całe nasze życie przeżywać z Jezusem, skorzystajmy z Sakramentu Pokuty.
 3. Ze spowiedzi można korzystać codziennie przed Mszą św. rano i wieczorem. Każdy kto tylko pragnie pojednać się z Bogiem i człowiekiem w Sakramencie Pojednania może to uczynić w najbliższą sobotę 18 grudnia w godzinach: 8:00 – 11:00; 16:00 – 18:00.
 4. Zapraszamy na Roraty codziennie o godz. 7:00.
 5. W poniedziałek 13 grudnia przypada 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Otoczmy modlitwą naszą Ojczyznę, aby mogła żyć w pokoju i zawsze była wierna Bogu.
 6. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie w naszych rodzinach tzw. „suche dni” – środa piątek i sobota.
 7. We czwartek zostaną przywiezione choinki. Bardzo proszę Rycerzy Kolumba o obsadzenie choinek i ustawienie w kościele. Proszę oazę Rodzin, Krąg Biblijny i Rycerzy Kolumba o zrobienie szopki i udekorowanie choinek w kościele górnym, a w kościele dolnym proszę o zrobienie dekoracji Straż Honorową NSPJ i Akcję Katolicką.
  Bardzo proszę o włączenie się do tych prac młodzieży.
 8. Osoby, które odwiedzamy w pierwsze piątki i zgłaszane teraz przed Świętami odwiedzimy w poniedziałek 20 grudnia, aby mogły skorzystać ze spowiedzi i przyjąć Pana Jezusa w Komunii św. Prosimy o zgłaszanie osób które chcą , aby ich odwiedzić.
 9. W zakrystii są opłatki i świece na wigilijny stół.
 10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Jędrusinska Joanna, Partyka Elżbieta, Gumiela Agnieszka, Puto Lucyna, Surowiak Anna, Skiba Lidia, Ciupak Kazimiera.
 11. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ul. Swoły, Tarnowskiego, Żółkiewskiego, Zamoyskiego, Zaułek O posprzątanie kościoła proszę w przerwie spowiedzi o godz. 11:00.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.