OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ADWENTU „C” 2021.12.05.

 1. Adwent to czas oczekiwania i przygotowania naszych serc na przyjęcie Boga, Który przychodzi do nas. Wzorem przyjęcia Boga i umiłowania Go, jest dla nas Maryja Matka Jezusa.
 2. W tym czasie Adwentu czuwajmy wraz z Maryją uczestnicząc codziennie we Mszy św. Roratniej o godz. 7:00. /za wyjątkiem niedziel i uroczystości/ Niech każdy z nas znajdzie chwilę czasu, aby spojrzeć na Maryję, która uwierzyła Bogu, a Bóg dokonał
  w Jej życiu i przez Nią tak wielkich rzeczy. Naśladujmy Maryję, a Bóg i w naszym życiu będzie dokonywał wielkich rzeczy.
 3. Dzisiaj jest Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
  Po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszki na ten cel.
 4. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Różańcowych.
 5. W środę 8 grudnia przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wraz z całym Kościołem uwielbiajmy Boga za Maryję, którą wybrał
  i przygotował na Matkę Swojego Syna przez przywilej Niepokalanego Poczęcia. Msze św. w tym dniu będą w następującym porządku: 7:30, Chyły – 9:00 i wieczorem
  o 18:00.
 6. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia na godz. 18:00 na Mszę św. zapraszamy dzieci z kl. III i ich rodziców. Podczas tej Mszy św. poświęcone zostaną medaliki. To kolejny etap w przygotowaniu do przyjęcia Pana Jezusa w Komunii św.
 7. Według objawienia Matki Bożej w Montichiari we Włoszech, Matka Boża pragnie, aby w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia w południe od 12:00 – 13:00 obchodzono GODZINĘ ŁASKI dla całego świata. Zapraszamy do modlitwy w tej godzinie. W tym czasie kościół dolny i kaplica na Chyłach będą otwarte.
 8. W zakrystii są do nabycia świece Caritasu na wigilijny stół.
 9. W zakrystii są poświęcone opłatki. Prosimy o wzięcie opłatka dla swojej rodziny, jeżeli ktoś nie może złożyć ofiary to prosimy wziąć opłatek i pomodlić się za naszą parafię. Prosimy, aby wziąć opłatek i zanieść do osób starszych w sąsiedztwie, którzy sami nie mogą przyjść.
 10. Zachęcamy i zapraszamy do korzystania z Sakramentu Pokuty, aby z czystym sercem przeżyć Święta Bożego Narodzenia, aby Chrystus narodził się w nas. Do spowiedzi można przystąpić codziennie przed Mszą św. rano i wieczorem.
 11. Przed Świętami odwiedzimy osoby, które odprawiają pierwsze piątki, aby mogły przyjąć Pana Jezusa w Komunii św. Prosimy o zgłaszanie jeszcze innych osób, które przed Świętami chcą skorzystać z Sakramentu Pokuty i przyjąć Jezusa w Komunii św.
 12. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary. W miesiącu listopadzie złożyliście 7485 zł. Bóg zapłać.
 13. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 14. W sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ul. Szkolnej. Proszę wszystkie rodziny ponieważ w ostatnią sobotę nikt nie przyszedł do sprzątania.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.