OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 2021.11.21.
UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA.

 1. Dziś w ostatnią niedzielę roku liturgicznego przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Niech Jezus Chrystus Król będzie Panem naszych serc, naszych rodzin, naszej Ojczyzny. Należąc do Chrystusowego Królestwa kierujmy się
  w codziennym życiu , Prawem Tego Królestwa – MIŁOŚCIĄ.
 2. Dziś w Uroczystość Chrystusa Króla – Akcja Katolicka przeżywa swoje Święto Patronalne. Podczas Sumy członkowie Akcji Katolickiej odnowią swoje przyrzeczenia.
 3. Od soboty 20 listopada trwa Tydzień Biblijny. Weźmy do ręki Pismo święte – jest to Słowo Boga. Posłuchajmy, co Bóg mówi do każdego z nas.
 4. Dnia 30 listopada 2021 roku przypada 430 rocznica urodzin św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Pragniemy zaznaczyć tę rocznicę szczerą modlitwą w intencji naszej Ojczyzny w obliczu zagrożeń wewnętrznych i zewnętrznych. Wszystkich ludzi dobrej woli zachęcamy do odprawienia nowenny prywatnie lub wspólnie po Mszy św. wieczornej w naszej Świątyni. Nowenna rozpocznie się w poniedziałek 22 listopada
  i trwać będzie do 30 listopada. Tekst nowenny zamieszczony jest na stronie parafii Strachocina gdzie urodził się św. Andrzej Bobola.
 5. Codziennie do pierwszej niedzieli Adwentu, po Mszy św. wieczornej modlimy się
  w intencji zmarłych polecanych w wypominkach i za dusze w czyśćcu cierpiące.
 6. W przyszłą niedzielę 28 listopada rozpocznie się Adwent – czas oczekiwania
  i przygotowania na przyjście Zbawiciela. W Adwencie codziennie oprócz niedzieli
  i uroczystości odprawiana jest Msza św. RORATY o godz. 7:00.
 7. W przyszłą niedzielę podczas rannej Mszy św. zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki będzie można wziąć codziennie przed lub po Mszy św. w zakrystii lub w kancelarii.
 8. W przyszłą niedzielę /ostatnia niedziela miesiąca/ zapraszam na godz.12:00 na Mszę św. i na spotkanie – rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
 9. Dzisiaj po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek na wsparcie dla migrantów.
 10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Cetnarski Elżbieta
  i Mirosław, Szewczyk Justyna, Partyka Olga.
 11. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Sopockiej i Spokojnej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.