OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 2021.11.14.

 1. Listopad to miesiąc refleksji, ale także myśli owianych nadzieją. Nieśmy modlitwę naszym zmarłym, którzy czekają na naszą pomoc. Nasza modlitwa, ofiara, cierpienie, Msza św., odpusty niech będą tym gestem wyciągniętej, pomocnej dłoni. Niech będą wyrazem naszej wiary i naszej wdzięczności za wszelkie dobro, jakie od nich kiedyś spotkało nas w życiu.
 2. Powoli dobiega końca rok liturgiczny. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego.
  Jest to patronalne Święto Akcji Katolickiej.
 3. W najbliższą sobotę rozpocznie się Tydzień Biblijny. Jest to zachęta, aby sięgnąć do Pisma świętego i posłuchać – co Bóg mówi do mnie.
 4. W środę przypada wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej.
 5. We czwartek przypada wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dz. m.
 6. W sobotę przypada wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, k.
 7. W miesiącu listopadzie codziennie wieczorem modlimy się za zmarłych polecanych
  w wypominkach, a w poszczególne dni wyczytujemy zmarłych z poszczególnych ulic.
  W każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18:00, przez cały rok sprawowana jest Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
 8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Kostur Grażyna, Suchora Adolf, Farengoln – Tasior Izabela, Kawalec Danuta i Krzysztof, Skromak Elżbieta.
 9. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Pieńkowskiego, Słoneczna i Sosnowa.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.