OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 2021.10.24.

 1. Dobiega końca miesiąc Nabożeństw Różańcowych. Maryja prosi: „Odmawiajcie Różaniec.” Módlmy się z Różańcem w dłoni, przeniknięci wiarą w przemożne orędownictwo Królowej Różańca Świętego, danej naszemu narodowi „ku pomocy
  i obronie.”
 2. Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Polecajmy w naszych modlitwach Misjonarki
  i Misjonarzy.
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie Rodziców dzieci z kl. III.
 4. W przyszłą, ostatnią niedzielę października obchodzimy Uroczystość Poświęcenia naszej Świątyni.
 5. Zbliżą się miesiąc listopad. Czas pamięci i szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych, za dusze w czyśćcu cierpiące. Już dziś pomyślmy, aby zadbać o groby naszych bliskich, ale przede wszystkim, by pomóc naszym zmarłym w osiągnięciu nieba,
  by mogli przebywać w Domu Naszego Ojca. Trzeba nam spłacać dług wdzięczności
  i miłości względem nich. Uczynić to możemy najlepiej ofiarując w ich intencji Mszę św., modlitwę, odpusty, dobre uczynki. Jedną z form pomocy zmarłym jest modlitwa wypominkowa.
 6. Na stoliku wyłożone są kartki wypominkowe. Wypiszmy tam zmarłych, których chcemy polecać modlitwom kościoła. Przez miesiąc listopad, codziennie będziemy się modlić za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach i w każdym dniu będziemy wyczytywać zmarłych z poszczególnych ulic. Prosimy o dopisanie na karteczce nazwę ulicy, aby wiedzieć w którym dniu będą wyczytywane karteczki z danej ulicy.
  Karteczki będą wyczytywane od 3 listopada. Rozpisane ulice podane będą na stronie naszej parafii.
 7. Przez miesiąc listopad będziemy się modlić za zmarłych odmawiając Różaniec lub Koronkę do Miłosierdzia Bożego. PRZEZ CAŁY ROK W KAŻDY DRUGI PIĄTEK MIESIĄCA BĘDZIE SPRAWOWANA MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH O GODZ. 18:00.
 8. We czwartek 28 października przypada Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 9. W środę po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.
 10. We czwartek o 17:00 spotkanie Ministrantów i Lektorów.
 11. W sobotę o godz. 10:00 spotkanie Scholi.
 12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Surowiak Krzysztof, Maciejczyk Danuta, Lichwiarz Zofia i Tadeusz, Kurlej Patrycja, Markowicz Delfina, Pokój Helena, Pawlos Barbara, Przydatek Marek i Kuba.
 13. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Makowej od numeru 34 do końca.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.