OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ADWENTU „B” 2020.12.06.

  1. Adwent to czas oczekiwania i przygotowania naszych serc na przyjęcie Boga, Który przychodzi do nas. Wzorem przyjęcia Boga i umiłowania Go, jest dla nas Maryja – Matka Jezusa.
  2. Dzisiaj jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel.
  3. We wtorek 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wraz z całym Kościołem uwielbiajmy Boga za Maryję, którą wybrał i przygotował na Matkę swojego Syna przez przywilej Niepokalanego Poczęcia. Msze św. w tym dniu będą odprawiane: 7:30, Chyły – 9:00 i wieczorem o 18:00.
  4. W tym czasie Adwentu czuwajmy wraz z Maryją uczestnicząc we Mszy św. – RORATY codziennie o godz. 7:00. /za wyjątkiem niedziel i uroczystości/ Niech każdy z nas znajdzie chwilę czasu, aby spojrzeć na Maryję, która uwierzyła Bogu, a Bóg dokonał w Jej życiu i przez Nią tak wielkich rzeczy. Naśladujmy Maryję, a Bóg i w naszym życiu będzie dokonywał wielkich rzeczy.
  5. Według objawienia Matki Bożej w Montichiari we Włoszech, Matka Boża pragnie, aby w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia w południe od 12:00 – 13:00 obchodzono GODZINĘ ŁASKI dla całego świata.

Maryja w Montichiari powiedziała Pierinie Gilli:
Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.

Zapraszamy do modlitwy w tym czasie. Kaplica na Chyłach i kościół dolny będą otwarte w tym czasie.

6. Decyzją Bpa Polowego ks. Józefa Guzdek, nasz ksiądz wikariusz Jerzy Skimina Kapelan Wojska Polskiego został wyróżniony: „Medalem w służbie Bogu i Ojczyźnie. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej Ks. Kapitan Maciej Kalinowski, Kapelan Garnizonu Nisko odczyta Dekret Biskupa Polowego i wręczy medal Ks. Podporucznikowi Jerzemu Skimina za posługę w Wojsku Polskim.
7. Spotkanie dla ministrantów starszych, pragnących zostać lektorem odbędzie się we czwartek o godz. 16:30. Zapraszamy.
8. We wtorek po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie dla chętnych, którzy chcieliby wstąpić do nowo powstałego chóru parafialnego i wysławiać Pana Boga wspólnym śpiewem podczas liturgii.
9. W najbliższą niedzielę, 13 grudnia, podczas Mszy św. o godz. 12:00 zostaną poświęcone medaliki i wręczone dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Prosimy, aby każdy z rodziców wcześniej zakupił medalik dla swojego dziecka. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców tych dzieci.
10. W zakrystii są do nabycia świece Caritasu na wigilijny stół.
11. W zakrystii są poświęcone opłatki. Prosimy o wzięcie opłatka dla siebie ale też prosimy, aby zanieść opłatek do osób starszych w sąsiedztwie, którzy sami nie mogą przyjść. Opłatek można wziąć bez składania ofiary.
12. Na Święta trzeba udekorować kościół, zrobić szopkę, przystroić choinki. Bardzo proszę o zrobienie dekoracji w kościele górnym – Oazę Rodzin i Krąg Biblijny, a w kościele dolnym Straż Honorową NSPJ i Akcję Katolicką. Do pomocy można wziąć scholę, ministrantów i inne osoby chętne, ale trzeba ich poinformować kiedy trzeba pomóc.
13. Zachęcamy i zapraszamy do korzystania z Sakramentu Pokuty, aby z czystym sercem przeżyć Święta Bożego Narodzenia, aby Chrystus zamieszkał w nas, w naszych sercach. Do spowiedzi można przystąpić codziennie przed Mszą św.
14. Do chorych udajemy się na każde wezwanie.

Informacja z Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu:

„Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia –  do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.