OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 2021.09.12.

 1. We wtorek 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Adorując Krzyż Chrystusa dziękujmy Bogu za Jego Miłość do każdego człowieka. Postarajmy się,
  aby w każdym domu, w miejscu pracy i wypoczynku był Krzyż Chrystusa. Msze św.
  w tym dniu będą w następującym porządku: 7:30, Chyły – 9:00 i wieczorem o 18:00.
 2. Dziś przeżywamy beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia i Matki Róży Czackiej. Dziękujmy Bogu za wyniesienie na ołtarze naszych rodaków i módlmy się przez ich wstawiennictwo o opiekę Bożą nad nami i nad naszą Ojczyzną i Kościołem. Wyśpiewujmy Bogu dziękczynne Te Deum.
 3. W środę przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 4. We czwartek przypada wspomnienie św. Męczenników Korneliusza i Cypriana.
 5. W sobotę 18 września przypada Święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci
  i młodzieży. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 dzieci i młodzież. Uczniów z klasy pierwszej zapraszamy z tornistrami i przyborami szkolnymi – zostaną poświęcone na początku nauki. Będziemy się modlić i prosić św. Stanisława, aby wypraszał nam potrzebne łaski i zawsze się nami opiekował.
 6. W każdy Wielki Piątek w Wielkim Tygodniu odbywa się Adoracja Krzyża. Przy tej okazji składane są ofiary przeznaczone na Ziemię Święta. W tym roku jak i w poprzednim nie było tych ofiar składanych przy Adoracji, dlatego Papież Franciszek zdecydował, że na ten cel można złożyć ofiary w dzisiejszą niedzielę przed Świętem Podwyższenia Krzyża Świętego. Wychodząc z kościoła można złożyć do puszek ofiarę na ten cel.
 7. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynają się Uroczystości Odpustowe ku czci Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu. Uroczystości Trwają od 12 – 19 września. Więcej informacji na plakacie.
 8. W przyszłą niedzielę przypada 19 dzień miesiąca. Zapraszamy na Nowennę do św. Józefa na godz. 18:00.
 9. Serdeczne Bóg zapłać panu Bolesławowi Stelmach za poprawienie blachy na wieży kaplicy i rynny w kaplicy na Chyłach.
 10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Stój Krystyna, Butryn Krystyna, Drozd Maria, Fiuk Bożena, Olko Anna, Kowalczyk Anna, Pęksa Ewa, Harasiuk Mieczysława, Żak Urszula, Sowa Irena, Derkacz Maria.
 11. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ul. St. Koper, blok nr 2.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.