OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 2021.09.05.

 1. Rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Katechizacja to zadanie szczególnie ważne dla nas wszystkich w tych trudnych czasach. Trzeba wychowywać młode pokolenia Polaków w wierności Bogu i Ojczyźnie.
 2. W środę 8 września, będziemy obchodzić Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7:30, 9:00 Chyły i wieczorem o godz. 18:00. Po Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego.
 3. Osoby starsze mające problem z chodzeniem po schodach zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. w kościele dolnym o godz. 10:30. W kościele dolnym zainstalowany jest telewizor, a w kościele górnym kamera. Można od dziś uczestnicząc we Mszy św.
  w kościele dolnym widzieć co się dokonuje na Ołtarzu i słyszeć głos, gdyż połączone jest nagłośnienie. A kapłan przyjdzie udzielić nam Komunii św. Serdeczne Bóg zapłać rodzinie z naszej parafii za ufundowanie tego sprzętu i umożliwienie osobom starszym uczestniczyć we Mszy św. w kościele dolnym.
 4. Grupy parafialne zapraszam do ożywienia swojej działalności i wznowienia spotkań.
 • Oaza młodzieżowa ma swoje spotkania w piątki po wieczornej Mszy św.
 • Ministranci i Lektorzy – czwartki o 17:00.
 • Krąg Biblijny – środa po Mszy św.
 • Arcybractwo – pierwsze piątki miesiąca po Mszy św.
 • Rycerze Kolumba pierwsze poniedziałki miesiąca po Mszy św.
 • Akcja Katolicka – II wtorek miesiąca.
 • Oaza Rodzin – raz w miesiącu ustalają swoje spotkania.
 • Młodzież przygotowująca się do przyjęci Sakramentu Bierzmowania – pierwsze piątki
  o godz. 18:00.
 • Rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii św. – spotkania w ostatnią niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz.12:00.
 1. W sobotę 11 września odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium św. Józefa w Nisku. Mężczyźni ze Stalowej Woli będą pielgrzymować pieszo i wyruszą
  z naszego kościoła Najświętszego Serca Jezusowego. Wszyscy Pielgrzymi zbierają się
  o godz. 7:00 na parkingu przy naszym kościele i stąd ulicą Szkolną i Sosnową a potem traktem leśnym udadzą się do Sanktuarium św. Józefa w Nisku. Zapraszamy chętnych mężczyzn do tej formy modlitwy w Roku św. Józefa. W Sanktuarium po przybyciu Pielgrzymów z Diecezji o godz. 10:00 sprawowana będzie Msza św. Po Mszy św. spotkanie i konferencja, o 13:00 poczęstunek i o godz. 14:00 rozwiązanie pielgrzymki, powrót do domu.
 2. 18 września przypada Święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży.
  W tym dniu zapraszamy na Mszę św. dzieci i młodzież, a szczególnie dzieci z klasy pierwszej. Pierwszaków zapraszamy z tornistrami i przyborami szkolnymi – zostaną poświęcone i będziemy się modlić, aby św. Stanisław zawsze się nimi opiekował
  i wypraszał im potrzebne łaski w szkole i w całym ich życiu.
 3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Machaj Renata, Majewska Justyna,, Pleśniarska Zofia, Kaptur Józefa.
 4. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy St. Koper – blok nr 1.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.