OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 2021.08.29.

 1. Dobiegają końca wakacje. Dzieci i młodzież przystąpią do swoich zajęć w szkołach. Podziękujmy Panu Bogu za wakacyjny czas wypoczynku i rozpocznijmy nowy rok szkolny i katechetyczny z Jezusem w sercu i Najświętszą Maryją – Wspomożycielką.
 2. Rok szkolny rozpoczniemy Mszą św. sprawowaną w intencji: dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i wychowawców w środę pierwszego września o godz. 8:00. Zapraszamy na Eucharystię do wspólnej modlitwy. Niech cała wspólnota naszej szkoły przyjmie Boże dary na ten czas nauki i pracy.
 3. W poniedziałek i wtorek od godz. 17:00 – 18:00 można skorzystać z Sakramentu Pokuty. Zapraszamy dzieci, rodziców, nauczycieli.
 4. W środę 1 września przypada 82 Rocznica wybuchu II wojny światowej, napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę. Otoczmy modlitwą naszą Ojczyznę, poległych
  w obronie naszej Ojczyzny. Prośmy Pana Boga o pokój dla naszej Ojczyzny i całego świata.
 5. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, zmiana Tajemnic Różańcowych.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. We czwartek Godzina Święta – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00
  – 18:00.
 8. W piątek od godz. 17:00 okazja do spowiedzi, o godz. 18:00 msza św. i nabożeństwo pierwszego piątku.
 9. W piątek o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. i na spotkanie młodzież z kl. VI, VII I VIII w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
 10. W piątek odwiedzimy chorych i starszych z racji pierwszego piątku od godz. 8:00. Prosimy o zgłaszanie chętnych osób.
 11. W sobotę o godz. 18:00 Msza św. i nabożeństwo pierwszej soboty.
 12. bp Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz zaprasza młodzież na Spotkanie Młodych, które
  w tym roku odbędzie się 4 września w Sulisławicach.
 13. W oczekiwaniu na beatyfikację sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej w dniach od 3 – 11 września we wszystkich parafiach odprawiamy Nowennę w intencji trwałych owoców beatyfikacji.
 14. Parafia Opatrzności Bożej organizuje 12 września wyjazd na beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego. Zapisy w parafii Opatrzności Bożej po wieczornej Mszy św.
 15. Bóg zapłać państwu Halinie i Tadeuszowi Ruszkiewicz za ofiarowanie organów do kaplicy na Chyłach.
 16. Bóg zapłać państwu Zofii i Tadeuszowi Lichwiarz za ofiarę na figurę Serca Pana Jezusa przed plebanią. Poprzednia figura zdjęta była do renowacji, ale z powodu złego stanu, była popękana i słabej jakości nie nadawała się do odnowienia i zakupiłem nową figurę.
 17. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na spłacenie remontu centralnego ogrzewania.
  W miesiącu sierpniu złożyliście 10 300 zł. Bóg zapłać.
 18. Jeszcze przed zimą musimy wykonać bardzo konieczną inwestycję. Te trzy uchylne okienka w witrażach są nieszczelne i witraże przy otwieraniu uległy odkształceniu, wybrzuszyły się. Mogą ulec zniszczeniu i wypaść z ramy.  Są też nieszczelne dlatego
  w zimie tam ucieka dużo ciepła. Dlatego podjąłem decyzję o zrobieniu aluminiowych uchylnych okienek i zamontowanie tych witraży między szybami tak , aby nie uległy zniszczeniu.
 19. W pierwszą sobotę miesiąca 4 września będzie miał miejsce Męski Różaniec w Stalowej Woli. Rozpocznie się o godz. 16:15 przy parafii Trójcy Przenajświętszej.
 20. Stowarzyszenie Opieki nad Dziećmi „0ratorium” przy parafi Trójcy Przenajświętszej,
  od 1 września zaprasza dzieci i młodzież do udziału w zajęciach świetlicowych. Zapisów mogą dokonywać rodzice i opiekunowie . Więcej informacji na plakacie.
 21. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty rodzinom: Głosowicz Elżbieta, Maślach Marek, Furman Wanda, Zdziarska Bożena, Winiarski Piotr, Sudoł Paweł, Wierzbowska, Wicherska.
 22. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy : Górka, Kwiatowa, Koniecpolskiego.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.