OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Spoglądamy dziś w niebo, gdzie wstąpił Zmartwychwstały Chrystus Pan, gdzie została wzięta Maryja. Patrzymy dziś na Maryję, która już osiągnęła chwałę nieba, osiągnęła cel, do którego my dążymy. Przed wyjściem z kościoła poświęcimy owoce ziemi: zboża, zioła, kwiaty, owoce dziękując Bogu za piękno ziemi, dziękując za pokarm, który rodzi ziemia.
 2. W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Energetyka. Z tej okazji Mszę św. o godz. 10:30 sprawować będziemy w intencji Dyrekcji, Pracowników i Emerytów Elektrowni Stalowa Wola.
 3. bp Edward Frankowski w dniu dzisiejszym o godz. 10:30 w Konkatedrze odprawi Mszę św. dziękczynną za 60 lat kapłaństwa. Razem z ks. biskupem dziękujmy Bogu za Dar Kapłaństwa Chrystusowego, którym go Bóg obdarzył.
 4. Dziś o godz. 19:00 odbędzie się koncert religijny – „Stalowa Wola Jednego Serca” na Stalowowolskich Błoniach.
 5. Uroczystość Koronacji Wizerunku Matki Bożej Pocieszenia w Sanktuarium w Radomyślu odbędzie się 29.08.2021r. o godz. 11:30. Ks. Kustosz i parafianie serdecznie zapraszają na tę uroczystość. Organizujemy na tę Uroczystość Pielgrzymkę autokarem. Zapisy w zakrystii do 22 sierpnia.
 6. We czwartek 19 dzień miesiąca, kolejny dzień Nowenny do św. Józefa w Roku św. Józefa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Patrona Kościoła świętego o godz. 18:00.
 7. We wtorek przypada wspomnienie św. Jacka, k.
 8. W piątek przypada wspomnienie św. Bernarda op. dK.
 9. W sobotę przypada wspomnienie św. Piusa X pap.
 10. W dniach od 21 – 22 sierpnia w parafii Trójcy Przenajświętszej odbędą się rekolekcje „Zawierz Jezusowi”. Zapraszamy chętnych do uczestnictwa. Więcej informacji na stronie internetowej parafii Trójcy Przenajświętszej.
 11. Bóg zapłać za ofiary na spłacenie remontu centralnego ogrzewania.
 12. W poniedziałek na godz. 19:00 zapraszam na krótkie spotkanie mężczyzn, którzy pragną włączyć się do wspólnoty Rycerzy Kolumba w naszej parafii.
 13. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Maślach, Sajdak, Nowak, Szafran, Kośla.
 14. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Energetyków, blok 27, 33 i 35.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.