OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA ADWENTU „B” 2020.11.28.

 1. Dziś pierwsza niedziela Adwentu, pierwszy dzień nowego roku liturgicznego. Adwent to czas oczekiwania na przyjście Pana. Wzorem oczekiwania i przyjęcia Jezusa jest Maryja. Przygotujmy nasze serca na przyjęcie Zbawiciela razem z Maryją. Zapraszamy na RORATY – Mszę św. o Matce Bożej, codziennie o godz. 7:00. /oprócz niedziel i uroczystości./ Zapraszamy każdego, kto tylko może przyjść na Roraty, aby wpatrywać się w Maryję i z Nią przyjąć Jezusa do naszych serc i rodzin.
 2. Najbliższa niedziela to pierwsza niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Różańcowych.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 4. We czwartek Godzina Święta – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.
 5. W piątek od godz. 17:00 okazja do spowiedzi z okazji pierwszego piątku. O godz. 18:00 Msza św. i nabożeństwo pierwszego piątku.
 6. W sobotę Msza św. o godz. 18:00 i nabożeństwo pierwszej soboty.
 7. W piątek nie odwiedzamy chorych z racji pierwszego piątku. Do chorych jedziemy tylko na wezwanie.
 8. Od dzisiejszej niedzieli przeżywamy nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Modlimy się o zdrowie dla naszego ks. biskupa Krzysztofa i wszystkich chorych i o poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
 9. Jak co roku Caritas przygotował świece na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży tych świec przeznaczony jest na pomoc dzieciom. Świece można nabyć w zakrystii w sugerowanej cenie 5 zł.
 10. Przyszła niedziela to Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie.
  Po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.
 11. Dziś po rannej Mszy św. zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Bardzo proszę, aby każda rodzina wzięła opłatek na wigilię. Opłatki można wziąć codziennie po Mszy św. w zakrystii lub w kancelarii. Ofiary z opłatków przeznaczone są na ogrzewanie kościoła. Jeżeli ktoś nie może złożyć ofiary niech weźmie opłatek i się pomodli
  w intencji parafii. Opłatki nie będą roznoszone w tym roku.
 12. Bóg zapłać p. Teresie naszej Zakrystiance i paniom Emili Czeladka, Bożena Ździarska, Kazimiera Ciupak za posprzątanie kościoła i zrobienie dekoracji adwentowej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.