OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 2021.08.08.

 1. Trwa miesiąc sierpień. Dla wielu osób to czas wypoczynku, a dla rolników to czas wytężonej pracy. W tym czasie przeżywamy wielkie Święta Maryjne. Jest to też czas wielkich rocznic patriotycznych. Te wszystkie sprawy, Ojczyznę i Kościół powierzajmy w ręce Maryi, która zawsze prowadzi nas do Boga.
 2. Czwartego sierpnia wyruszyła 38 Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Wspierajmy Pielgrzymów naszą modlitwą i sami duchowo pielgrzymujmy wraz z nimi niosąc nasze modlitwy do Tronu naszej Matki i Królowej.
 3. W tym roku ks. bp Edward Frankowski przeżywa Jubileusz 60 – lecia święceń kapłańskich. Dlatego w przyszłą niedzielę 15 sierpnia o godz. 10:30 ks. bp Edward Frankowski odprawi Mszę św. dziękczynną za 60 lat kapłaństwa w Bazylice Konkatedralnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do modlitwy dziękczynnej wraz z ks. biskupem Edwardem, w ten sposób podziękujemy ks. biskupowi za Jego posługę dla naszej parafii i całego naszego miasta.
 4. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia w Radomyślu Ks. kan. Józef Turoń, zaprasza nas wszystkich na Uroczystość Poświęcenia i Nałożenia Koron na Wizerunek Matki Bożej Pocieszenia. Uroczystość Koronacji Cudownego Wizerunku Matki Bożej Pocieszenia odbędzie się 29.08 2021r. O godz. 11:30. Uroczystości będzie przewodniczył Pasterz Diecezji Ks. bp Krzysztof Nitkiewicz. Na tę Uroczystość organizujemy Pielgrzymkę autokarem, chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Zapisywać się można do niedzieli 22 sierpnia włącznie.
 5. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża, dz. m.
 6. We wtorek przypada Święto św. Wawrzyńca, diak. m.
 7. W środę przypada wspomnienie św. Klary, dz.
 8. W sobotę przypada wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe, k. m.
 9. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu podczas każdej Mszy św. święcimy zboża, zioła, owoce
  i kwiaty.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na pojazdy dla polskich misjonarzy. W ubiegłą niedzielę złożyliście na ten cel 1970 zł i ta ofiara została przekazana Fundacji Miva Polska.
 11. Bóg zapłać pani Barbarze Gardeckiej za przegląd gaśnic i napełnienie tych, które tego potrzebowały.
 12. Bóg zapłać panom: Marianowi Mazur, Janowi Bis, Wiesławowi Bulira, Stanisławowi Sudoł za zrobienie okresowych przeglądów elektrycznych.
 13. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Kasica, Skiba, Miller, Frankiewicz, Daniło, Wytrzęś, Karaj, Krzal, Laba, Brzóska, Koza, Bajdo, Korlatowicz, Sobczak.
 14. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Energetyków, bloki nr 21 i 25.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.