OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 2021.08.01.

 1. Dziś pierwszy sierpnia, obchodzimy 77 Rocznicę Powstania Warszawskiego. Módlmy się w intencji naszej Ojczyzny, aby była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii. Spłacając dług wdzięczności módlmy się za poległych w obronie naszej Ojczyzny.
 2. Sierpień jest dla nas miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę
  i odwagę przeciwstawić się wszelkiemu złu jakie nam zagraża, które chce nas oderwać od Boga. Niech ta ofiara ludzi wierzących w Polsce, przyczyni się do obrony i ocalenia naszego Narodu.
 3. Dziś pierwsza niedziela miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Różańcowych.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 5. We czwartek – Godzina Święta – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 – 18:00.
 6. W piątek od godz. 17:00 spowiedź z okazji Pierwszego piątku, o godz. 18:00 Msza św.
  i Nabożeństwo Pierwszego Piątku.
 7. W piątek od godz. 8:00 będziemy odwiedzać chorych i starszych z racji pierwszego piątku. Prosimy o zgłoszenie i potwierdzenie tych osób, które pragnął, aby po tej przerwie odwiedzał ich kapłan z Najświętszym Sakramentem. Można też zgłaszać nowe osoby.
 8. W sobotę o godz. 18:00 Msza św. i nabożeństwo Pierwszej Soboty.
 9. W piątek Przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w tym dniu będą
  w następującym porządku: 7:30, Chyły – 9:00, i wieczorem o 18:00.
 10. W środę przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, k.
 11. We wtorek Matki Bożej Anielskiej – odpust w Rozwadowie u Ojców Kapucynów.
  W tym dniu istnieje możliwość zyskania odpustu „Porcjunkuli”. Konieczne warunki to: wyzbycie się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, spowiedź i Komunia św. oraz nawiedzenie kościoła i odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencji Ojca św.
 12. W pierwszą sobotę miesiąca będzie miał miejsce Męski Różaniec w Stalowej Woli. Rozpocznie się o godz. 16:15 w parafii Trójcy Przenajświętszej. Zapraszamy wszystkich mężczyzn pragnących złożyć świadectwo swojej wiary i wynagradzać zniewagi zadane Niepokalanemu Sercu NMP. Z modlitwą Różańcową przejdziemy do Ojców Kapucynów.
 13. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę dla dotkniętych kataklizmami. Złożyliście do puszek 1230 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 14. Dzisiaj po Mszy św. można wziąć udział w „ Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr” na pojazdy dla polskich misjonarzy i złożyć ofiarę do puszek.
 15. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Sumie czynna jest biblioteka parafialna. Zachęcamy do korzystania z bogatego księgozbioru.
 16. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Warchoł, Kociołek, Kaznowski.
 17. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Energetyków, bloki nr 19 i 23.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.