OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 2021.07.25.

 1. Zbliża się miesiąc sierpień. Ma on dla nas szczególne znaczenie w płaszczyźnie religijnej jak i patriotycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski zdążają ku Jasnej Górze tysiące Pielgrzymów. Również w tym roku to pielgrzymowanie odbywa się w innej formie. Cała Polska łączy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud Pielgrzyma. Niech bogactwo sierpniowych rocznic i obchodów wielkich Świąt Matki Bożej umocni naszą nadzieję i da nam ducha wytrwania w dobrym.
 2. Dziś modlimy się przez wstawiennictwo św. Krzysztofa o błogosławieństwo Boże dla kierowców i podróżujących i błogosławimy pojazdy. Po Mszy św. odbędzie się pokropienie pojazdów wodą święconą. Wychodząc z kościoła każdy może wziąć sobie obrazek św. Krzysztofa z modlitwą.
 3. Jak ogłaszaliśmy w poprzednią niedzielę dzisiaj można wesprzeć ofiary kataklizmów
  w Polsce i Europie składając ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła.
  Natomiast w przyszłą niedzielę można wziąć udział w Akcji Święty Krzysztof 1 grosz za jeden kilometr i złożyć ofiarę na pojazdy dla polskich misjonarzy do puszek.
 4. Dziś wspominamy św. Krzysztofa. Jest on patronem naszego Księdza bpa Ordynariusza i naszego wikariusza Ks. Krzysztofa. Otoczmy ich naszą modlitwą wypraszając dla nich błogosławieństwo Boże i opiekę ich patrona św. Krzysztofa. Niech Pan błogosławi ich
  i strzeże a Maryja niech otacza ich swoją Miłością i opieką.
 5. W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Joachima i Anny – Rodziców NMP.
 6. We czwartek przypada wspomnienie św. Marty.
 7. W sobotę przypada wspomnienie św. Ignacego z Loyoli.
 8. Rodzice młodzieży, która w czerwcu przyjęła Sakrament Bierzmowania złożyli ofiarę 700 zł. Z tej ofiary przekazałem na intencję Mszy św. sprawowaną w intencji młodzieży ks. Markowi Kumorowi, który zastępował ks. bpa, a za resztę zakupiłem dwa welony używane przy błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem.
  Serdeczne Bóg zapłać za ofiarę.
 9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Mianowany, Kasprowicz, Czerkies, Mazur, Matuszczak, Janusz, Gazda, Małek, Indycka, Szypowski, Gajda, Niemiec, Baster, Pacholik, Kasica, Syrek, Jusięga, Leńczuk, Kubik, Mikowska, Juśko, Zuba, Pieczonka, Górnicz, Latawiec, Paliński.
 10. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Energetyków, bloki nr: 15 i 15A.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.