OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 2020.11.15.

  1. Listopad to miesiąc refleksji, ale także myśli owianych nadzieją. Nieśmy pomoc naszym zmarłym, którzy czekają na naszą pomoc. Nasza modlitwa, ofiara, cierpienie, Msza św., możliwość zyskiwania odpustów, niech będą tym gestem wyciągniętej, pomocnej dłoni. Niech będą wyrazem naszej wiary i naszej wdzięczności za wszelkie dobro, jakie od nich kiedyś w życiu nas spotkało.
  2. Powoli dobiega końca rok liturgiczny. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to patronalne Święto Akcji Katolickiej.
  3. W najbliższą sobotę rozpocznie się Tydzień Biblijny. Jest to zachęta, aby sięgnąć do Pisma świętego i posłuchać – co Bóg mówi do mnie.
  4. We wtorek przypada wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, z.
  5. W środę przypada wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dz.m.
  6. W piątek przypada wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, prezb.
  7. W sobotę przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
  8. W miesiącu listopadzie codziennie wieczorem modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach, a w poszczególne dni wyczytujemy zmarłych z poszczególnych ulic. Jeszcze wpłynęły karteczki wypominkowe i w tym tygodniu będą wyczytywane osoby z ulic: poniedziałek – ul. Koper, Dąbka, Żółkiewskiego, wtorek – Wańkowicza, środa – Energetyków, czwartek – bez ulicy.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.