OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA PALMOWA 2021.03.28.

 

 1. Przeżywamy kolejny Wielki Post, Wielki Tydzień i Święta Zmartwychwstania Pańskiego w czasie zagrożenia wirusem i jakże trudnej sytuacji chorych pozbawionych skutecznej pomocy w XXI wieku. Przed wiekami Naród Wybrany zapominał o Bogu i Prorok Joel wzywał lud Izraela, aby powrócił do Pana. A kiedy lud go posłuchał, Bóg przebaczył mu winy, obdarzył na nowo Swoją obecnością, otworzył na nowo upusty Swojej Miłości
  i otoczył opieką. Bóg pragnie otworzyć upusty Swego Miłosierdzia także dla nas. Prosi więc, abyśmy powrócili do Niego całym swym sercem. Powróćmy więc do Boga ofiarując Mu swoje serca, modlitwę. Nawracajmy się i módlmy się o nawrócenie dla świata. Prosimy też chorych, aby ofiarowali swoje cierpienia w tych intencjach.
 2. Dziś Niedziela Palmowa. W niedzielę Palmową bierzemy udział w Królewskim, radosnym wjeździe Mesjasza do Jerozolimy. Wiedział jednak Zbawiciel, że ten wiwatujący tłum już wkrótce będzie wołał „ukrzyżuj”. Miłość Zbawiciela do nas każe Mu iść dalej, aby dokonać odkupienia ludzi.
 3. Od Niedzieli Palmowej rozpoczyna się Wielki Tydzień, w którym towarzyszymy Panu Jezusowi w Jego Zbawczych dziełach, których dokonał dla naszego Zbawienia. Na ten czas Wielkiego Tygodnia błogosławimy Wam wszystkim i życzymy, aby rozważania Męki i Śmierci Pana Jezusa wydały błogosławione owoce w życiu każdego z nas. Abyśmy poznali Miłość Boga do każdego człowieka i umiłowali Boga nade wszystko.
 4. WIELKI CZWARTEK. Wieczorem rozpoczynamy celebrację Triduum Paschalnego. Rozpoczyna je Msza Święta Wieczerz Pańskiej – o godz. 18:00. Jest to pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Rozważamy przykazanie miłości bliźniego, której wzór daje nam sam Chrystus. Na koniec tej celebracji przenosimy Najświętszy Sakrament do Ciemnicy – kaplicy adoracji. Podczas adoracji, która będzie trwała do godz. 22:00 wyrażamy Panu Jezusowi naszą wdzięczność za to, że pozostał z nami
  w Eucharystii. To także nasze modlitewne czuwanie z Chrystusem przeżywającym trwogę w Ogrojcu, zdradzieckie pojmanie Jezusa i pierwsze przesłuchanie.
 5. WIELKI PIĄTEK. Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Jezusa. Chrześcijanie starają się skupić na Ukrzyżowanym Jezusie i rozważać Jego Miłość. Tego dnia nie sprawujemy Eucharystii. Przez cały dzień od godz. 8:00 trwa Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy.
  O godz. 17:30 przejdziemy za Panem Jezusem Drogą Krzyżową. Po Drodze Krzyżowej rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku:
  – Liturgia Słowa – opis Męki Pańskiej wg św. Jana.
  – Adoracja Krzyża.
  – Komunia Święta.
  – Przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Grobu.
  Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 23:00.
 6. WIELKA SOBOTA. Dzień modlitwy i trwania przy Jezusie w Grobie Pańskim rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa. Od godz. 8:00 do 18:00 Adoracja Pana Jezusa
  w Grobie.
  W godzinach przedpołudniowych odbywa się święcenie pokarmów na stół Wielkanocny. Pokarmy będziemy święcić na placu przed kościołem o godz. 9:00,  9:30, 10:00, 10:30, 11:00.
  WIGILIA PASCHALNA w naszej Świątyni rozpocznie się o godz. 18:00. Wigilia Paschalna to celebracja Chrystusa Zmartwychwstałego, to centralny moment Triduum Paschalnego., najważniejsza celebracja w roku liturgicznym. Jest ona celebrowaniem tajemnicy Nowego Życia, które przynosi Zmartwychwstały Chrystus. Również w tym roku pomijamy rozpalanie ogniska.
  – Świecę Paschalną zapalimy przy Ołtarzu, a następnie kapłan odśpiewuje Orędzie Wielkanocne.
  – Następnie odbywa się Liturgia Słowa.
  – Po Liturgii Słowa następuje Obrzęd błogosławieństwa wody i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
  – Zakończeniem Liturgii Wielkiej Soboty jest sprawowana Msza św. z Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego.
 7. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Wczesnym rankiem o godz. 6:00 w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego będziemy sprawować Mszę św. Rezurekcyjną dla wyznania naszej wiary przed światem w zmartwychwstanie Chrystusa i w Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. W tym roku również nie możemy zorganizować procesji. Porządek Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego jest następujący: 6:00, 7:30, Chyły – 9:00, 10:30, 12:00, 16:00, 18:00.
 8. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY. To drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Chrystus posyła Świadków Swojego Zmartwychwstania do ludzi. I nas dziś posyła do świata abyśmy nieśli ludziom prawdę o Bogu, Który Zbawia, o Bogu, Który czeka na naszą miłość. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. jest następujący: 7:30,
  Chyły – 9:00, 10:30, 12:00, 16:00 i 18:00.
  Z bólem przypominamy o ograniczeniu wiernych podczas Liturgii. Z tego powodu jest dodatkowa Msza św. o godz. 16:00 i  możliwość uczestniczenia w nabożeństwach
  i we Mszy św. również w kościele dolnym. Jest tam nagłośnienie połączone z górnym kościołem i możliwość uczestniczenia we Mszy św. oraz przyjęcia Komunii św.
  w dolnym kościele, nie trzeba przechodzić do kościoła górnego.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 10. Kancelaria parafialna czynna do środy.
 11. W zakrystii są do nabycia Baranki Caritasu na stół wielkanocny.
 12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Kocur Barbara, Nowak Marta i Marek, Łańcucki Stanisław, Kołodziej Stanisław.
 13. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Wańkowicza numery od 61 – 100. Proszę o posprzątanie kościoła w środę w godzinach popołudniowych lub wieczornych. Proszę ustalić z Panią Teresą.
 14. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 ogłasza zapisy do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego na nowy rok szkolny. Więcej informacji na plakacie.
 15. Trzeciego kwietnia w pierwszą sobotę miesiąca będzie miał miejsce Męski Różaniec
  w Stalowej Woli. Rozpocznie się o 16:15 w Kościele Trójcy Przenajświętszej. Zapraszamy wszystkich mężczyzn pragnących złożyć świadectwo wiary i wynagrodzić zniewagi zadane Niepokalanemu Sercu Maryi.
 16. Jeszcze w środę po godz. 8:00 pojedziemy do chorych, którzy chcą skorzystać
  z Sakramentu Pokuty i przyjąć Komunię św. Prosimy o zgłaszanie tych osób.
 17. Od poniedziałku Msze św. rano i wieczorem sprawowane będą w kościele górnym.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.