OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 2024.06.30.

 1. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy o obowiązku świętowania Dnia Pańskiego. Chrześcijanie od początku świętowali niedzielę jako Pamiątkę Zmartwychwstania Pańskiego.
 2. Pamiętajmy o stosownym stroju gdy idziemy na Eucharystię. Nie godzi się na spotkanie z Bogiem iść w stroju, jakbyśmy szli na spacer czy na plażę.
 3. Najbliższa niedziela to pierwsza niedziela miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Różańcowych.
 4. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza w przyszłą niedzielę do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji dzieci i wnuków o godz. 10:00.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek , pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 6. W pierwszy czwartek Godzina Święta – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 – 18:00.
 7. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi od godz. 17:00 – 18:00.
 8. W pierwszy piątek Msza św. o godz. 18:00 i nabożeństwo Pierwszego Piątku.
 9. W sobotę nabożeństwo pierwszej soboty o godz. 17:30. Będziemy ozważać Tajemnice Różańca świętego, odmówimy litanię do Matki Bożej, po nabożeństwie  Msza św.
 10. W pierwszy piątek odwiedzimy osoby chore i starsze z racji Pierwszego Piątku po godz. 8:00.
 11. W środę przypada Święto św. Tomasza Apostoła.
 12. We sobotę przypada wspomnienie bł. Marii Teresy Leduchowskiej.
 13. W piątek po Mszy św. odbędzie się spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ.
 14. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Męski Różaniec. Spotykamy się o godz. 16:15 w parafii św. Floriana. Po nabożeństwie będziemy pielgrzymować do parafii Opatrzności Bożej. Zapraszamy wszystkich chętnych do modlitwy.
 15. Bardzo serdecznie dziękuję ofiarodawcom za książki i filmy przekazywane do naszej Biblioteki parafialnej. W ostatnim czasie Biblioteka wzbogaciła się o bardzo wiele cennych książek i filmów. Serdeczne Bóg zapłać i zapraszam do korzystania z naszych zbiorów. Biblioteka czynna jest w każdą niedzielę po Sumie od godz. 11:30 – 12:00.
 16. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Krzos Anna, Sołowiej Czesława, Gąbka Lucyna, Serafin Elżbieta i Aleksander, Sudoł Zofia i Stanisław, Sobieniak Krystyna, Bartkowicz Jadwiga i Paweł, Czuj Rafał.
 17. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Wyspiańskiego.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.