OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IX NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 2024.06.02.

 1. W czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Ta Uroczystość rozciąga się na kolejne dni i przez Oktawę gromadzi nas w Świątyni, aby oddawać cześć, uwielbienie
  i dziękować Jezusowi, Który jest obecny w Eucharystii. Codziennie do czwartku odprawiana jest Msza św. wotywna o Najświętszej Eucharystii, a po Mszy św. w procesji wokół kościoła idziemy wraz z Jezusem wielbiąc i wysławiając Boga, Który jest z nami i dla nas. Zapraszamy codziennie do wspólnej modlitwy i oddawania czci Jezusowi, naszemu Panu. Zapraszamy każdego kto tylko może przyjść. Zapraszamy ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia dzwonkami w czasie procesji.
 2. Dzisiaj Procesja Eucharystyczna będzie po Mszy św. o godz. 12:00.
 3. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim gościom i parafianom za wspólną modlitwę , udział
  w Procesji Bożego Ciała, za wspólne wyznanie wiary i uwielbienie Jezusa, Który jest obecny w Eucharystii pod postaciami chleba i wina.
 4. Bóg zapłać za przygotowanie i udekorowanie ołtarzy. Bóg zapłać za przygotowanie Procesji, wzięcie baldachimu, feretronów, chorągwi. Bóg zapłać pocztom sztandarowym Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ i Rycerzy Kolumba. Bóg zapłać ministrantom, lektorom i scholii. Bóg zapłać dziewczynkom, które sypały kwiaty
  i chłopcom za dzwonienie dzwonkami.
 5. W najbliższy czwartek odbędzie się zakończenie Oktawy Bożego Ciała. W tym dniu zapraszamy wszystkich rodziców ze swoimi dziećmi, aby od Jezusa obecnego w Eucharystii otrzymały błogosławieństwo. Pan Jezus mówi: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie.” Po Procesji odbędzie się błogosławieństwo dzieci.
 6. W tym dniu na zakończenie Oktawy Bożego Ciała odbywa się poświęcenie ziół, wieńców i kwiatów.
 7. W piątek 7 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dla naszej wspólnoty parafialnej jest to Uroczystość Odpustowa. Zapraszamy wszystkich parafian i gości do wspólnej modlitwy i oddania czci Najświętszemu Sercu Jezusowemu. W tym znaku Serca Bożego – Jezus jest dla nas źródłem Nieskończonej Miłości Bożej. W tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca, można skorzystać z Sakramentu Pokuty od godz. 17:30 – 18:00.
 8. Msze św. w tym dniu będą w następującym porządku: pierwsza Msza św. o godz. 7:30, na Chyłach o godz. 9:00 i wieczorem o godz. 18:00 uroczysta Msza święta odpustowa
  z Procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Proszę o przygotowanie Procesji. Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ proszę o przygotowanie oprawy liturgicznej Mszy św.
 9. W sobotę 8 czerwca przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
 11. We czwartek Godzina Święta – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.
  17:00 – 18:00.
 12. W najbliższą sobotę 8 czerwca wyruszy z naszej parafii Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i do Centrum św. Jana Pawła. Wyjazd Pielgrzymki z parkingu przy kościele w sobotę o godz. piątej rano.
 13. Msza św. w intencji rodzin z ul. Akacjowej, Zaułek, Miła, Górka, Sopocka zostanie odprawiona 12.06. godz.7:00.
 14. Msza św. w intencji rodzin z ulicy Szkolnej, Kwiatowej, Wesołej i Wąskiej zostanie odprawiona 15. 06. godz. 7:00. Bóg zapłać za ofiarę 200 zł na potrzeby kościoła.
 15. Msze św. w intencji rodzin z ulicy Makowej zostaną odprawione 14.06. – 7:00, 2.07. – 18:00, 8.07. – 7:00.
 16. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Kiełbasa Zofia, Brodowski Józef, Galek Irena.
 17. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ul. Wańkowicza, blok numer 71.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.