OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 2024.05.26.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Uwielbiajmy i wysławiajmy Trójjedynego Boga, w Którego życie zostaliśmy włączeni w chwili Chrztu świętego.
  Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
 2. Dzisiaj przypada Dzień Matki. Módlmy się w intencji naszych Matek o potrzebne łaski
  a zmarłe Mamy polecajmy Miłosierdziu Bożemu.
 3. Najbliższa niedziela to pierwsza niedziela miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Różańcowych. O godz. 10:00 zapraszamy do modlitwy różańcowej w intencji dzieci i wnuków.
 4. We czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Niech nie zabraknie nas na Mszy św. i uroczystej Procesji do czterech ołtarzy. W tym dniu udział we Mszy św. i Procesji Eucharystycznej niech będzie naszym wyznaniem wiary i miłości do Jezusa obecnego w Eucharystii, ale też przeproszeniem
  i wynagrodzeniem za brak szacunku wobec Jezusa – Boga żywego i prawdziwego, obecnego w Eucharystii. Msze św. w tym dniu będą w następującym porządku:
  7:30, Chyły – 9:00, 10:30 i 18:00. Po Mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się procesja Eucharystyczna po naszej parafii do czterech ołtarzy. Procesja przejdzie ulicami: Szkolną, Makową, Malinową i Szkolną. Procesję zakończymy w naszej świątyni, odśpiewamy uroczyste „Te Deum” i udzielimy błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata.
 5. Ołtarze na Boże Ciało:
  – I Ołtarz przy domu p. Chyłów.
  – II Ołtarz przy domu p. Drozd.
  – III Ołtarz przy domu p. Ziętek.
  – IV Ołtarz przy domu p. Surowiak.

  6. Pierwszy ołtarz przygotują rodziny z ulicy Makowej.
  Drugi ołtarz przygotują rodziny z ulicy Akacjowej, Zaułek, Górka, Miła, Sopocka.
  Trzeci ołtarz przygotują rodziny z ulicy Malinowa Sosnowa.
  Czwarty ołtarz przygotują rodziny z ulicy Szkolnej, Kwiatowej, Wesołej, Wąskiej.

 1. Ołtarze przygotowujemy już w środę. Proszę przyjść na godz. 16:00, trzeba wyjąć
  z magazynku elementy ołtarzy, dopasować do każdego ołtarza i zestawić na miejscu. Kwiaty, obrusy czy świece stawiamy we czwartek od rana.
 2. Prosimy o przygotowanie procesji: baldachim, chorągwie, feretrony, poczty sztandarowe. Bardzo prosimy o zaangażowanie wszystkich Parafian, aby godnie uczcić w tę Uroczystość Boga, Który kocha każdego człowieka Miłością Nieskończoną. Zapraszamy ministrantów, lektorów, scholę. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia w czasie procesji.
 3. Od Bożego Ciała do następnego czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. Jest to jedno wielkie Święto Eucharystii trwające osiem dni. W czasie Oktawy codziennie Msza św.
  o godz. 18:00 i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. W najbliższą niedzielę Procesja będzie po Mszy św. o godz. 12:00. Zapraszamy przez całą Oktawę do tej wielkiej modlitwy uwielbienia naszego Boga i wynagradzania za grzechy. Zapraszamy codziennie, każdego kto tylko może. Zapraszamy dzieci z rodzicami, ministrantów, starszych i młodych.
 4. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W środę przypada wspomnienie  św. Urszuli Leduchowskiej, dz.
 6. W piątek przypada Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 7. W sobotę przypada wspomnienie św. Justyna, m.
 8. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo Pierwszej Soboty rozpocznie się o godz. 17:30.
 9. Ponieważ w pierwszy piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego
  i nasz Odpust Parafialny dlatego osoby, które odwiedzamy z racji pierwszego piątku
  w tym miesiącu odwiedzimy 1 czerwca w pierwszą sobotę miesiąca.
 10. Od soboty rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe.
 11. W przyszłą niedzielę 2 czerwca odbędzie się w Stalowej Woli „Marsz dla Życia, Rodziny, Ojczyzny! Rozpocznie się Mszą św. w parafii św. Floriana o godz. 12:15. Po Mszy św.
  o godz. 13:30 wyruszy Marsz do parafii Trójcy św. gdzie zostanie zakończony piknikiem rodzinnym. Serdecznie zapraszamy.
 12. W sobotę 8 czerwca odbędzie się  XV Sandomierski Rajd Rowerowy – Rowerem
  z Ojcem Świętym. Start w Sandomierzu o godz. 9:00 – meta  w Rozwadowie
  – Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej ok. godz. 13:00. /Plakat./
 13. bp Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz zaprasza młodych diecezjan na Spotkanie Młodych, które w tym roku odbędzie się 8 czerwca na placu przed kościołem Matki Bożej Szkaplerznej w Rozwadowie. Od godz. 9:00  będzie rejestracja uczestników
  i o godz. 10:00 rozpocznie się Spotkanie Młodych. Ks. bp będzie przewodniczył uroczystej Eucharystii. Przewidziane są też różne atrakcje. / Plakat./
 14. Bóg zapłać Rodzicom dzieci, które w tym miesiącu przystąpiły do Pierwszej Komunii św. za Dar Ołtarza dla parafii. Rodzice złożyli 2400 zł, serdeczne Bóg zapłać. Poinformuję co zostało zakupione do kościoła.
 15. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom: Golik Maria, Włodarczyk Maria i Władysław, Cwynar Barbara, Czuryszkiewicz Eugenia, Darocha Zygmunt.
 16. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ulicy Wańkowicza, blok
  nr 69.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.